Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » SuSE 10.2-ATI Radion9550 TV OUT
Тема: SuSE 10.2-ATI Radion9550 TV OUT
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 09 2007, 17:24
alkor

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2006

Оценка: няма

Проблема е следния. С видео карта "ATI Radion 9550 125МБ" . След инсталацията се появи икона ATI Control, предположих че е нещо като графичните настройки на ATI под WINDOLS /които бяха доста добри и удобни/. Когато се опитам да стартирам ATI Control през графична среда, тя не се зарежда. Така не мога да си включа TV OUT, а не мие известно това да може да стане през YaST. АКО ИЗПОЛЗВАТЕ ИЗТОЧНИЦИ МОЛЯ ДА СА НА БЪЛГАРСКИ.

БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩА ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Редактирано от alkor на Януари 09 2007, 17:29

-  P C  -
MB-ASUS M2N-E/NF570/s.AM2
CPU-AMD ATHLON 3800+/64bit/x2/s.AM2
V.C.-GeForce 7900GS DDR3 PCI-E 256MB HDTV
RAM-KINGSTON 2x1GB /DDR2/667
Контакти:  alkor
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 14 2007, 21:00
gogull

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2005

Оценка: няма

Аз съм леко земен и не знам дали изобщо нещо от това, което ще ти напиша ще ти е от някаква палза, но пък кой снай....
Ползвам SuSE 10.1

С GeForse FX5200  съм, но предполагам нещата са сходни. TV-оutа го подкарах успешно, но имам други проблеми с него, с които няма да те занимавам ....
Та знач ... какво наравих аз. Изтеглих си драиверите (модолите) от саита на Nvidea инсталирах ги, както пишеше в инструкциите  (преконпилирах ядрото). инсталирах и контрол панела на  Nvidea (Nvidea X Server Settings) и всичко тръгна както си му е реда (контрол панела не бачкаше допреди да инсталирам баш драиверите).
А  TV-outа  го подкарах от  SaX2 - там има 1 чавка "Activate Dual Head Mode"  и срещу нея бутон "Configure" (предполагам и TV-outa  нямаше да бачка ако не бях инсталирал баш си драиверите)

Надявам се да съм бил полезен с нещо.
Контакти:  gogull
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Януари 09 2007, 17:24 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » SuSE 10.2-ATI Radion9550 TV OUT

© 2014 Linux Index Project