Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Няколко въпроса за SuSE 10.0
Тема: Няколко въпроса за SuSE 10.0
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 25 2007, 01:29
Dido_net

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2007

Оценка: няма

Привет !
Искам да ви попитам как мога да минимизирам XMMS в таск бара? там до часовника..  :huh:  

и да махне ето тези черти с стрелкичка в лентата отдолу

и.. как да направя прозрачни менютата ( и прозорците )? С KDE 3.4.2 Level "b" съм...
и последно -> как да инсталирам нова тема?  ???
Контакти:  Dido_net
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 25 2007, 02:16
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Мисля че говориш за System tray-a, защото таскбара е нещо друго...Можеж да го направиш с kxdocker/kdocker потърси rpm за твойто дистро, панелите се правят прозрачни като дадеш десен бутон Configure panel-> избираш желания панел -> Appearance -> Enable transparency поне така е в KDE 3.5.5 и накрая да те попитам защо ползваш 10.0 като вече има 10.2, до колкото знам.Стрелкичките при мене изчезват автоматично когато курсора не е върху тях, но не знам как се оправя в KDE 3.2:)

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 25 2007, 04:17
Dido_net

No avatar chosen

Регистриран: Януари 2007

При инсталацията на СуСе 10.2 ми дава грешка... по точно "увисва"... зрежда линукс ядрото и просто "увисва" нищо не прави :(
мисля че е от рам паметта.. защото има бая "бед сектори" по нея.. не може да чете/пише както тря от нея  :12;

Иначе много мерси за тази програма :)

пс. : някой да знае кво да правя с тея стрелкички :?
Контакти:  Dido_net
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 25 2007, 13:29
gosheto

Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

Десен бутон на панела, след това Configure Panel/Appearance най - отдолу има Аdvanced Options натискаш го и на Applet Handles даваш Hide
Контакти:  gosheto
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 25 2007, 19:58
delafer

Регистриран: Март 2006

Цитат:  (nikolavp @ Януари 25 2007,02:16)

Мисля че говориш за System tray-a, защото таскбара е нещо друго...Можеж да го направиш с kxdocker/kdocker потърси rpm за твойто дистро, панелите се правят прозрачни като дадеш десен бутон Configure panel-> избираш желания панел -> Appearance -> Enable transparency поне така е в KDE 3.5.5 и накрая да те попитам защо ползваш 10.0 като вече има 10.2, до колкото знам.Стрелкичките при мене изчезват автоматично когато курсора не е върху тях, но не знам как се оправя в KDE 3.2:)

Много умно прави човека, най-новото не винаги е най-доброто...  :P

Десен бутон върху К-бутона долу в ляво !!! (ако не си променял нищо в Сусе той е икона на хамелеонче) - редактиране на менюто... като си намериш XMMS-а в джунглата отдолу под иконата и командата му просто си сложи отметка на съответния бутон - enable system tray... Не забравяй да си запаметиш промените !

А дори да си активираш прозрачност на панела като шариш с мишката отгоре винаги ще ти се появяват онези чертички... мен лично това ме е дразнело винаги.

Редактирано от delafer на Януари 25 2007, 20:07

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Общо 4 отговор(а) от Януари 25 2007, 01:29 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Няколко въпроса за SuSE 10.0

© 2014 Linux Index Project