Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » проблем с kmplayer
Тема: проблем с kmplayer
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 07 2007, 00:52
BgFallen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2007

Оценка: няма

Възникна ми неочакван промлем с KMPlayer - гледах си редовно на него филми без никакви проблеми, всякакъв формат без даро да се замисли... обаче сега стана нещо, нищо не съм размествал в опциите, нито съм трил някоя библиотека, нищо... когато си пусна филм ми изкарва само част от картината, и като дам fullscreen на целия екран остава едно малко квадратче в което се вижда само част от картината на филма... някой да е срещал подобен проблем или да зане защо става така? пробвах да го преинстална, но не се оправи...

Live another day, climb a little higher, find another reason to stay...
Контакти:  BgFallen
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 07 2007, 14:48
gosheto

Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

Не знам как стоят нещата при KMplayer, защото аз съм с mplayer, но ще ти обясня как се оправя това при mplayer (може и при kmplayer да е същото). В конфигурационния файл на mplayer, който се намира в директорията ~/.mplayer и се казва config се задава следната опция
Код: 
zoom=1

Редактирано от gosheto на Февруари 07 2007, 14:51
Контакти:  gosheto
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 07 2007, 15:28
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus

kmplayer е просто интерфей кум истинският плеър - погледни кой плеър ползваш - ако е mplayer пробвай горната настройка (или просто си го пусни и оправи настройката) - ако ползва дръг плеър пускаш него и почваш да ровиш из настройките му
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 07 2007, 15:33
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

влез в кмплеър в настройките за видео виж какъв енджин(ядро ли е както и да е)ползва най-вероятно ще е един от тези 3-те mplayer,xine или gstreamer -пробвай ги сите :) а конкретно за това прозорче имаше там някъде едно падащо меню за видеото май по подразбирене е на auto,твоя проблем съм го имал когато е на х11 (май в тоя случай gosheto е написал как се оправя ) пробвай XV

Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 07 2007, 21:40
BgFallen

принципно ползва Xine, или поне по default ползва него... това става само като съм с root-ски account... като съм под root и mplayer-a не тръгва заради -vo, но под обикновен user и двете си вървят перфектно.. mplayer върви като съм под root, но като го отворя от обикновен shell и му задавам -vo...

WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 09:20
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus

ако можеш да обясниш защо одяволите работиш с root акаунт ...

проблемът ти е в конфигът на плеърите които ползва kmplayer -  обикновенно потребителските настройкиседят в домашната директория на потребителя (така всеки потребител има персонални настройки) - за mplayer директорията е /home/username/.mplayer - копирай я в /root (цялата директория) - за да ползва и root същите настройки като и обикновенният ти потребител - за xine положението е същото

но имай в предвид че най глупавото нещо което можеш да направиш е да работиш с root акаунт
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 12:18
BgFallen

Благодаря ти за съвета, ще го пробвам... защо не е хубаво да съм с root-ски account?

WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 18:35
delafer

Регистриран: Март 2006

Цитат:  (BgFallen @ Февруари 08 2007,12:18)

Благодаря ти за съвета, ще го пробвам... защо не е хубаво да съм с root-ски account?

Защото на root в една UNIX система е позволено всичко. А една от основните презумпции за сигурност пак там е, потребителят в ежедневната си работа с компютъра да е ограничен само до това което му е необходимо. ROOT се използува само за администриране - инсталиране на софтуер, настройки на системата и възстановяването и при "злополука"... т.е. с тази дейност би трябвало да се занимава само този който е наясно с нещата. Това може да звучи като отживелица при персонален компютър, защото е дошло от големите многопотребителски системи, но пренебрегването на това правило може да ти донесе само проблеми - рано, или късно.
:8;

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 18:48
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (delafer @ Февруари 08 2007,18:35)

Цитат:  (BgFallen @ Февруари 08 2007,12:18)

Защото на root в една UNIX система е позволено всичко. А една от основните презумпции за сигурност пак там е, потребителят в ежедневната си работа с компютъра да е ограничен само до това което му е необходимо. ROOT се използува само за администриране - инсталиране на софтуер, настройки на системата и възстановяването и при "злополука"... т.е. с тази дейност би трябвало да се занимава само този който е наясно с нещата. Това може да звучи като отживелица при персонален компютър, защото е дошло от големите многопотребителски системи, но пренебрегването на това правило може да ти донесе само проблеми - рано, или късно.
:8;
Да не говорим, че доста от нещата няма да ти работят под роот това включва irc клиенти и p2p клиент и т.н.(поне така съм чувал де, защото аз никога даже не съм влизал в gui-то с роот потребител)

Редактирано от nikolavp на Февруари 08 2007, 18:49

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 08 2007, 19:42
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

Цитат:  (mcwolf @ Февруари 08 2007,09:20)

ако можеш да обясниш защо одяволите работиш с root акаунт ...

offtopic:
Аз ползвам root account , и ? :))))

OS е толкова secure ,колкото си я направиш :) И security не опира до OS (по принцип) ,а до приложенията , които се ползват :)

А това за secure го обяснявайте на потребителите , ползващи windows ( сред вас съм сигурна , че има такива :) . Нека поне един се намери , който да не ползва admin account-a под windows :)

Аз ползвам user-ски account-и сигурно за 2-3 "неща" :)))
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 17 отговор(а) от Февруари 07 2007, 00:52 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » проблем с kmplayer

© 2014 Linux Index Project