Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Swaret, Slack current
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 12 2007, 21:58
liubeto

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

Здравейте на всички, имам малко нужда от помощ относно един два проблема :) . И така реших да си сложа mplayer и си го дръпнах от тук
Свалих пакетата с повече гласове и библиотеките към mplayer-а, инсталнах го с pkgtool, същото с библиотеките и при опит да се стартира нищо зареждаше известно време и след това нищо. Пробвах няколко пъти даже и с другия пакет пак не. След това се досетих че може да ми липсват някви dependancy и пуснах swaret (бях в директорията с пакета) , но там разочарованието продължи каза ми, че не намира пакет с такова име прегледах няколко пъти swaret.conf да не съм пропуснал нещо при конфигурацията, но всичко изглеждаше добре. Така и неможах, обаче да го подкарам. Надявам се може да ми помогнете с някоя идейка :). Благодаря предварително!

Once you go slack, you never turn back :)
Контакти:  liubeto
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 12 2007, 22:35
delafer

Регистриран: Март 2006

Ако наистина си конфигурирал вярно swaret.conf то първо изпълни
Код: 
swaret --update

за да си актуализира списъците на наличните пакети и библиотеки... :)

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 12 2007, 22:45
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Защо не го компилираш от сорс? не е изобщо трудно апък и според мен върви по добре... ще ти напиша едно малко howto, а вече някой ако се наема да ти обяснява за компилирания пакет здраве да е  :28;
1.отиваш където искаш да свалиш сорсовете и пишеш:
Код: 
svn checkout svn://svn.mplayerhq.hu/mplayer/trunk mplayer

2.влизаш в получената директория и пишеш
Код: 
./configure --enable-gui && make && make install
това --enable-gui само ако искаш графичен вариянт на player-a който едва ли ще ползваш повярвай ми :)
3.Ако все пак искаш графичен вариянт ето от тук можеш да свалиш подразбиращата се тема.Пишеш в конзолата
Код: 
gmplayer
и то само ще се разреве за точната директория и разархивираш темата там.Смятам, че ще се справиш все пак не знам точния път за съжаление.
4.Сваляш това и го слагаш в ~/.mplayer
Код: 
mv "файла" ~/.mplayer/
ако няма такава директория я създаваш с
Код: 
mkdir ~/.mplayer

5.Взимаш това
---->Изрежи от тук
Код: 

vo=xv
zoom=1
subfont-encoding=unicode
subcp=cp1251
subfont-autoscale=1
subfont-text-scale=4.5
subfont-osd-scale=6
[u]font=/home/nikolavp/.mplayer/arial.ttf[/u]
framedrop=yes
slang=bg
alang=bg
vf=expand=0:-120:0

--------->До тук
И това чудо го запамятаваш с името
Цитат:

config
и изпълняваш
Код: 
rm -f ~/.mplayer/config && mv "получения файл" ~/.mplayer/config

Точка 2 ще отнеме време ходи изпий една бира/кафе  :6;
Това ще ти докара player-a с повечето формати, ако не можеж да отвориш някой пиши тук :)
P.S. Сложи на мястото на font=/home/nikolavp/.mplayer/arial.ttf пътя до файла/шрифта който дръпна.

Редактирано от nikolavp на Ноември 04 2007, 22:36

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 12 2007, 22:58
liubeto

No avatar chosen

Благодаря на nikolavp за инфото, непремено ще го пробвам, иначе swaret е ъпдейтнат дал съм му като repisotory unixsol, а и преди ъпдейт пускам updatedb (дал съм му в swaret.config да използва slocate) няколко пъти го пусках, но наистина като се замисля не съм сигурен дали беше, докато беше инсталнат mplayer-a. Колкото до компилирането на програми, малко се въздържам от него наистина програмата бачка на 6, но при опит да се uninstall-не не съм много наясно как ще стане. Четох днеска че може да се използва checkinstall вместо make install и по този начин получаваш пакет, който е оптимизиран за твойта система, а и го инсталваш през pkgtool, но още не съм го пробвал. Благодаря ви още веднъж за помоща!

WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 12 2007, 23:39
nikolavp

Еми тя мойта дистрибуция е тясно свързана с компилирането може би ако дадеш един изход от
Код: 
cat /proc/cpuinfo
мога да ти кажа даже как да оптимизираш програмата преди да си я компилирала.Иначе за изтриване на програмата се използват сорсовете, които програмата svn ще ти свали просто отиваш в директорията и пишеш
Код: 
make uninstall/distclean
това вече варира :). Хубаво е да се избягва компилирането от сорс за повечето дистрибуции, но трябва да свикнеш, че със Slackware ще ти се случва често апък и mplayer си заслужава и съм с две ръце зад това, че работи много по бързо като компилиран пакет вместо прекомпилиран :), но това е друга тема.За сега ако искаш наистина искаш оптимизирано за твойта система дай един изход от cat /proc/cpuinfo, а иначе checkinstall го ползвах едно време в Slackware и е хубава програма, но доколкото помня по едно време започна да ми заема прекалено много място за бинарни пакети и беше премахната :6;

Редактирано от nikolavp на Февруари 12 2007, 23:40

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 23 2007, 21:33
DaDiablo

Регистриран: Февруари 2007

Цитат:  (liubeto @ Февруари 12 2007,21:58)

Здравейте на всички, имам малко нужда от помощ относно един два проблема :) . И така реших да си сложа mplayer и си го дръпнах от тук
Свалих пакетата с повече гласове и библиотеките към mplayer-а, инсталнах го с pkgtool, същото с библиотеките и при опит да се стартира нищо зареждаше известно време и след това нищо. Пробвах няколко пъти даже и с другия пакет пак не. След това се досетих че може да ми липсват някви dependancy и пуснах swaret (бях в директорията с пакета) , но там разочарованието продължи каза ми, че не намира пакет с такова име прегледах няколко пъти swaret.conf да не съм пропуснал нещо при конфигурацията, но всичко изглеждаше добре. Така и неможах, обаче да го подкарам. Надявам се може да ми помогнете с някоя идейка :). Благодаря предварително!

Моя съвет е да го оставиш тоя swaret и да не се занимаваш повече с него. Моя mplayer е инсталиран от пакети от linuxpackages.net и си върви перфектно.

Контакти:  DaDiablo
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 23 2007, 23:33
liubeto

No avatar chosen

След svn инстал и малко ръчкане успях да подкарам mplayer-a, но въпроса не е толкова до mplayer-a, колкото до swaret. Каквото и да правя не мога да го накарам да ми разпознае пакета (нямам предвид само mplayer-a) и да го инсталира, пише, че нямало такъва пакет (аз съм в дир-а на пакета). Иначе mplayer-а колкото и да го пробвам неискаше да тръгне от готовите пакети на linuxpackages.net.Поздрави!

WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 24 2007, 12:31
nikolavp

Цитат:  (liubeto @ Февруари 23 2007,23:33)

След svn инстал и малко ръчкане успях да подкарам mplayer-a, но въпроса не е толкова до mplayer-a, колкото до swaret. Каквото и да правя не мога да го накарам да ми разпознае пакета (нямам предвид само mplayer-a) и да го инсталира, пише, че нямало такъва пакет (аз съм в дир-а на пакета). Иначе mplayer-а колкото и да го пробвам неискаше да тръгне от готовите пакети на linuxpackages.net.Поздрави!

Причините според мен да не ти върви пакета от linuxpackages.net е, че нямаш изпълнени зависимостти. Моят съвет също е да забравиш за swaret от него няма смисал поне според мен. Можеж да го ползваш само за "проверени" източници или тези на Патрик, които ги има на всеки mirror в хранилище update, patches, etc. Имай в предвид, че неслучайно Патрик не пуска swaret в официялния Slackware :)

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 25 2007, 19:59
quintessence

Група: Li psychos
Регистриран: Август 2005

Цитат:  (nikolavp @ Февруари 12 2007,23:39)

Код: 
make uninstall/distclean

Не е задължително премахването да става с uninstall . Това зависи от описаните настройки в Makefile ... Пък и обикновено в README/INSTALL файловете е споменато как да стане премахването на съответното приложение :)
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 25 2007, 20:35
delafer

Регистриран: Март 2006

Цитат:  (nikolavp @ Февруари 24 2007,12:31)

Иначе mplayer-а колкото и да го пробвам неискаше да тръгне от готовите пакети на linuxpackages.net.
... Моят съвет също е да забравиш за swaret от него няма смисал поне според мен. Можеж да го ползваш само за "проверени" източници или тези на Патрик, които ги има на всеки mirror в хранилище update, patches, etc. Имай в предвид, че неслучайно Патрик не пуска swaret в официялния Slackware :)

Много ми е любопитно, защо при мен пък върви точно версията от Linuxpackages... ?
 Колкото до P.V. - не се сещам да е включил който и да е пакетен мениджър в официалната дистрибуция. Това не пречи те да си работят без проблеми в повечето случаи...

@liubeto - сега погледнах пак, а ти сигурен ли си, че в swaret ти е вкл опцията за проверка на зависимостите
Код: 
# Do you want to enable Dependency Check?
# -> If set to 1, swaret will start the Dependency Check after
#    every Upgrade, Install and Re-Install Procedure.
# -> If set to 0, swaret will not start the Dependency Check
#    after any Procedure.
#
DEPENDENCY=1
#

И друго - защо ще го сваляш предварително и после ще го мъчиш с swaret ?
Сега като се замисля пак в /etc/swaret.conf откоментиран ли ти е реда на linuxpackages ?
Код: 
#
REPOS_ROOT=LinuxPackagesDOTNET%http://www2.linuxpackages.net/packages/Slackware-11.0
#

Просто пишеш
Код: 
#swaret --install mplayer

отговаряш каквото те пита и то си дърпа само каквото му трябва - вече не помня но бяха 10-на пакета.

Съвсем отделен е въпросът, ако искаш да се упражняваш самостоятелно в компилиране и стъкмисване на MPlayer - занимание отнемащо известно време - просто спазвай инструкциите от сайта - човек има да научи доста от конкретния случай... но това е за идеята...

Редактирано от delafer на Февруари 25 2007, 20:57

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Общо 10 отговор(а) от Февруари 12 2007, 21:58 до сега

© 2014 Linux Index Project