Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » възможно ли е стартирането на игри под линкс
Тема: възможно ли е стартирането на игри под линкс
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 24 2007, 18:58
petrof

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2007

Оценка: няма

Имам голям мерак да махна windows -а, и единствената причина е че брат ми който е по-малък все още го вълнуват игрите, и трябва да се съобразявам с него. Не съм запознат и затова искам да питам дали ще има проблем при игрите, по скоро Диабло 2. Ориентиръл съм се към SUSE  защото имам книга под рък и мисля че по лесно ще го усвоя и с четенето от тази книга.

Другият ми въпрос и дале могат да се четът дялови на Win като NTFS  и FAT32.

Ако може да разясните малко по въпроса.
Благодаря :)

Редактирано от petrof на Февруари 24 2007, 19:00
Контакти:  petrof
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 24 2007, 20:05
delafer

Регистриран: Март 2006

Има и отговорът е Тук  а списъкът на поддържаните игри е Тук

С четенето на win-дяловете нямаш проблем, виж обратното не става (линукските от win).
Дерзай  :) !

Редактирано от delafer на Февруари 24 2007, 20:05

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 24 2007, 22:13

Регистриран: Септември 2006

Що се отнася за Диаблото под линукс виж това за PCLinuxOS е но ще ти свърши работа. А за "дялови на Win като NTFS  и FAT32" нема се притесняваш - може.

delafer:
И обратното става и още как...

Редактирано от kid на Февруари 25 2007, 05:39

Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 25 2007, 11:48
Pivoto

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

На мен Уиндоус ми е оснавна система именно заради игрите и тунера. Кратко точно и ясно:

1. Пускането на DirectX игри (повечето) под линукс е по-скоро "мисията невъзможна". Много тръгват но с големи разправии и работят с бъгове. Диабло 2 май тръгваше. Имай предвид, че ако ще играете пиратски по-добре да си направиш дуал-бут система вместо да се мъчиш.

2. Писането на ext2/3 дялове от Уиндоус е ВЪЗМОЖНО и аз си го ползвам, макар че все пак понеже Уиндоуса ми е оснавен, данни на ext3 не държа.

3. Сусе е много лесно за мигриране от Уиндоус, заради администрирането от графична среда. Не смятам, че е  най-доброто като възможности, но е ОК. Силата му е в много добрата дифолт инсталация. За жалост не може да свири уин-кодек мултимедия по подразбиране и иска малко разправии, за да я подкараш. Таман ще потренираш YAST.
Контакти:  Pivoto
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 25 2007, 14:48
hollow

Регистриран: Януари 2006

при мен Diablo2 и age of empires2 вървят с wine.ако искаш ще ти прятя скрийншотове

Контакти:  hollow
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 25 2007, 15:26
petrof

No avatar chosen

Благодаря за отговорите.
Съвсем скоро ще премина на SUSE
Контакти:  petrof
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 25 2007, 16:26
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (Pivoto @ Февруари 25 2007,11:48)

На мен Уиндоус ми е оснавна система именно заради игрите и тунера. Кратко точно и ясно:

1. Пускането на DirectX игри (повечето) под линукс е по-скоро "мисията невъзможна". Много тръгват но с големи разправии и работят с бъгове. Диабло 2 май тръгваше. Имай предвид, че ако ще играете пиратски по-добре да си направиш дуал-бут система вместо да се мъчиш.

2. Писането на ext2/3 дялове от Уиндоус е ВЪЗМОЖНО и аз си го ползвам, макар че все пак понеже Уиндоуса ми е оснавен, данни на ext3 не държа.

3. Сусе е много лесно за мигриране от Уиндоус, заради администрирането от графична среда. Не смятам, че е  най-доброто като възможности, но е ОК. Силата му е в много добрата дифолт инсталация. За жалост не може да свири уин-кодек мултимедия по подразбиране и иска малко разправии, за да я подкараш. Таман ще потренираш YAST.

Коя игра не си могъл да пуснеш под Linux било тя пиратска или оригинална(тук моля модераторите да ме извинят ако говоренето за пиратски software е против политиката на сайта)?Какви са бъговете, които срещаш, ти знаеш ли изобщо какво е бъг?Говори с реални факти за определението "мисията невъзможна". Дори игри като WoW се играят от Linux потребители...при добро желание всичко може да се постигне!!!

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 25 2007, 16:40
delafer

Регистриран: Март 2006

Цитат:  (kid @ Февруари 24 2007,22:13)

Що се отнася за Диаблото под линукс виж това за PCLinuxOS е но ще ти свърши работа. А за "дялови на Win като NTFS  и FAT32" нема се притесняваш - може.

delafer:
И обратното става и още как...

Това което ми показваш е ext2... Най-масовите файлови системи под Линукс в момента са ext3 и reiserfs, въпреки, че последната е на път да я застигне съдбата на създателя си...
 Аз с Win не работя вече повече от година (като изключа работата си -  и то там на 2000) и не съм в крак с актулните тенденции.

@относно wine/cedega - еми от собствен опит мога да кажа, че дори на моя средна ръка домашен PC - Sempron на 1.5GHz/GeForce6200 - 128MB, не е имало игра която да върви под бозата и да не я подкарам в линукс, най-много без звук, щото някои си търсят WMPl. - поне тия дето ги има в списъка на сайта на cedega.

После още нещо - голямата ми дъщеря (13) - много мрънка, когато изхвърлих бозата от PC-то, заради игрите си, но когато ги подкарах все пак, много бързо забрави...

Ще повторя и аз - всичко е въпрос на добро желание и упоритост  :) .

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 26 2007, 22:14
LordVeidar

No avatar chosen

Извинявам се за можеби глупавия ми въпрос , но какъкв е начина да накарам windows да чете ext2 дяла ?
Контакти:  LordVeidar
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 26 2007, 23:52

Регистриран: Септември 2006

Цитат:  (LordVeidar @ Февруари 26 2007,22:14)

Извинявам се за можеби глупавия ми въпрос , но какъкв е начина да накарам windows да чете ext2 дяла ?

Въпроса не е глупав, човек не може да знае и да разбира от всичко. Ето страницата на проекта, даже виждам, че е излязла нова версия 1.10c а аз съм с 1.10b(можеби затова ми разпознава ext3-to като ext2... :)).Инсталираш, задаваш на всеки линукс дял каква буквичка да "носи" и си готов. Ако решиш пък да го деинсталираш просто влизаш в контрол панела ->адд/ремув програмс и т.н...

Редактирано от kid на Февруари 27 2007, 00:37

Общо 10 отговор(а) от Февруари 24 2007, 18:58 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » възможно ли е стартирането на игри под линкс

© 2014 Linux Index Project