Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 02 2007, 10:42
TROQNEC

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Март 2007

Оценка: няма

Здравейте хора. Дано не ме псувате много но наистина искам да се консултирам с някой преди да си омажа слака. Така от няколко дни чета за това животно beryl и от това което намерих разбирам че трябва да си сменя Х11-6.9 с 7.2. На страницата на beryl доколкото разбрах пише че върви по добре на 7.2 но не е написано че не върви на 6.9. Та нужно ли е да се мъча да си прееба Х сървъра или може да проработи и на стария. Ако се стигне до минаване на 7.2 и кажете че е неизбежно може ли да помоля някой от вас да напише на български етапите по премахването на стария и слагането на новия Х... Благодаря ви и мерси много предварително. :29;
Контакти:  TROQNEC
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 02 2007, 23:17
Drakula

Регистриран: Август 2005

Първият резултат от Google заявката "slackware beryl" не дава ли добра насока?

// OFFTOPIC
И като го подкараш тоя Beryl, какво? Според мен е супер непотребен и user unfriendly и единствената му цел е хабене на ресурси.
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 03 2007, 10:10
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (Drakula @ Март 02 2007,23:17)

Първият резултат от Google заявката "slackware beryl" не дава ли добра насока?

// OFFTOPIC
И като го подкараш тоя Beryl, какво? Според мен е супер непотребен и user unfriendly и единствената му цел е хабене на ресурси.

Quete for truth. Няма смисъл да красиш толкова многo Linux-а, защото това само ще доведе до нестабилност, проблеми в системата. Плюс това Slackware определено не е дистрибуция за тези цели. Ако искаш шарении виж това. LiveCD е и ще ти даде представа, какво получаваш и съответно, какво губиш.

Редактирано от nikolavp на Март 03 2007, 11:28

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 06 2007, 19:42
TROQNEC

No avatar chosen

Drakula кое от изречението "Ако се стигне до минаване на 7.2 и кажете че е неизбежно може ли да помоля някой от вас да напише на български етапите по премахването на стария" не разбра та ми пишеш за търсене в google. Ако си искал просто да напишеш нещо хах ок.

nikolavp :)на теб ще ти отговоря на въпроса с въпрос. ти как предпочиташ например да ти изглежда колата както си е заводски или да я пипнеш тук там било то и отвън?

Без да ми се сърдите и двамата че съм директен но ако така отговаряте тук на хората се съмнявам да имате върволица от фенове. Иначе ако някой все пак се интересува някога вече намерих инфо с помощта на PsYhLo в един друг линукс форум и ако не са ме затрили от тук може да пишат лични съобщения
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 06 2007, 21:29
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (TROQNEC @ Март 06 2007,19:42)

Drakula кое от изречението "Ако се стигне до минаване на 7.2 и кажете че е неизбежно може ли да помоля някой от вас да напише на български етапите по премахването на стария" не разбра та ми пишеш за търсене в google. Ако си искал просто да напишеш нещо хах ок.

nikolavp :)на теб ще ти отговоря на въпроса с въпрос. ти как предпочиташ например да ти изглежда колата както си е заводски или да я пипнеш тук там било то и отвън?

Без да ми се сърдите и двамата че съм директен но ако така отговаряте тук на хората се съмнявам да имате върволица от фенове. Иначе ако някой все пак се интересува някога вече намерих инфо с помощта на PsYhLo в един друг линукс форум и ако не са ме затрили от тук може да пишат лични съобщения

Аз пак ще ти отговоря на въпроса с въпрос. Ти колата за какво я ползваш? За да се изгъзариш на поредната селска пи**а дето това я интересува, или да ти върши работа(демек да можеш да отидеш до някъде и да можеш после след като излезеш да си я намериш непокътната). Помисли дали ще можеш да си вършиш работата пълноценно, когато си отворил 4-5 прозореца и те всички са прозрачни, дали това не натоварва очите, дали не се уморяваш повече по този начин. И да може би не трябва да го пиша, но просто търся поредния "фен", та Дракула ти е дал подходящия линк и може би ако го беше погледнал щеше да видиш секцията
Код: 
Optionally Remove X11 6.9

I got away with installing X11 7.1 over Slackware's default installation of 6.9. If you want to remove 6.9 though, just do:

removepkg /var/log/packages/x11-*
removepkg /var/log/packages/freetype-*
removepkg /var/log/packages/fontconfig-*
removepkg /var/log/packages/*mesa*
removepkg /var/log/packages/*libdrm*

Помисли добре пак дали искаш да причиниш това на системата си и тогава вече ако ти е толкова на зор действай :43;
П.С. И не не помагам, за да си набавя фенове, просто се чувствам длъжен на "обществото", което ми помогна, когато аз започнах с тази OS :43;

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 06 2007, 21:54
Drakula

Регистриран: Август 2005

nikolavp вече ти е споменал за секцията Optionally Remove X11 6.9 в линка към който те насочих.
Относно колата - аз си харесвам моята без да я "пипам". Предпочитам да вложа средства за нови гуми например вместо да търся този ефект.
А за феновете - не ми пука  :8;
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 07 2007, 16:50
TROQNEC

No avatar chosen

хаха ок ок междодругото очаквах да ми се нахвърлите за заяждането ама явно сте по устойчиви нервно от мен  :14; просто на работа от няколко седмици съм заринат а вкъщи се зачетох в тея 3д и beryl неща та и затова питах някой да напише на бг нещо че след като експериментирам и се срине Х да знам кой да питам ... както и да е няма значение тея дни ще се пробвам пък квото ще да става на системата :)
WEB  
Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 07 2007, 16:55
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Хайде без заяждания повече и TROQNEC като започнеш с инсталацията, свиркай да видим какъв е резултата ...

Успех!

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 7 отговор(а) от Март 02 2007, 10:42 до сега

© 2014 Linux Index Project