Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: LinuxDC++, Помощ с CVS
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Април 16 2007, 19:11
Solidexx

Група: Li fans
Регистриран: Април 2007

Оценка: няма

Здр. Ще ви помоля за малко помощ, от новите в линукс средата съм и някои неща (повечето) не са ми ясно все още.
Искам да си сложа DC++ и изглежда най доброто е LInuxDCpp
Намерих някакъв форум където е обяснено как да се инсталира, обаче първата стъпка е да се дръпне. Тук идва проблема. Не знам как да го сваля и какво изобщо е тва CVS.
Кажете ми как да го имсталирам моля.
Ако имате и други предложения за програма, ще съм благодарен.

ПП: Kubuntu Distibution

На къде върви света, щом опитват да ни продадат Linux !?!?!
Контакти:  Solidexx
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 16 2007, 21:20
saejoh

Група: Li maniacs
Регистриран: Септември 2005

Цитат:  (Solidexx @ Април 16 2007,19:11)

Здр. Ще ви помоля за малко помощ, от новите в линукс средата съм и някои неща (повечето) не са ми ясно все още.
Искам да си сложа DC++ и изглежда най доброто е LInuxDCpp
Намерих някакъв форум където е обяснено как да се инсталира, обаче първата стъпка е да се дръпне. Тук идва проблема. Не знам как да го сваля и какво изобщо е тва CVS.
Кажете ми как да го имсталирам моля.
Ако имате и други предложения за програма, ще съм благодарен.

ПП: Kubuntu Distibution

CVS=Concurrent Version System
Може да се свали оттук:
http://ftp.gnu.org/non-gnu/cvs/ или от някое от "огледалата" (директория non-gnu/cvs ) .
За горната програмка пишеш в конзолата/командния ред/ чрез копи-пейст направо:
1. cvs -d:pserver:anonymous@cvs.linuxdcpp.berlios.de:/cvsroot/linuxdcpp login
(НЕ въвеждаш парола)
2. cvs -z3 -d:pserver:anonymous@cvs.linuxdcpp.berlios.de:/cvsroot/linuxdcpp co linuxdcpp
Преди това трябва да си инсталирал пакетите на самото CVS.

Редактирано от saejoh на Април 16 2007, 21:29

Ath XP 1700+, NVidia, Biostar M7NCG, Повече тук и тук
Контакти:  saejoh

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 16 2007, 21:21
nikolavp

Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Най - просто казано CVS-a е нещо като протокол, чрез който можеш да си дърпаш нещата, но не е само протокол :). Има и сървърна страна, чрез която разработчиците могат много бързо да синхронизират нещата/промените, които са направили на програмата. Затова и CVS-a не се препоръчва, защото нещата още не са тествани, че работят много добре, все пак той прави промяната и я качва на сървъра.
Нещата, които ти трябва да запомниш е да го избягваш и да се научиш да си търсиш информация :). Google е много добър в намирането, виж на какво попаднах след просто търсене за кубунту и linuxdcpp:
Начина без CVS-a, при който ще трябва сам да си редактираш менютата, доколкото видях: тук
Начина, който го има във форума на убунту, който е същия като кубунту само, че е с друга графична среда: тук
П.С. Ако някой има по подходящ начин може да го каже, все пак не ползвам кубунту и базираните му :)

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 19 2007, 00:56
Solidexx

Регистриран: Април 2007

Благодаря за изчерпателните обяснения и на двама ви.
Все още почти нищо не разбирам от линукс, ама поне гугъл ползвам. Намирам информация но не знам как да я стартирам/използвам.
Мога да кажа че и двата варианта ги опитах.
Когато го правя по начина описан в Убунту БГ всичко е ок, имам икона в апликейшън, обаче не тръгва от нея.
По вторият начин когато въвеждам командата за предварителнитее приложния ми пише:
Код: 
E: Неуспех при достъпа до заключване /var/lib/dpkg/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?
nosferatu@nosferatu-desktop:~$ sudo apt-get install libglitz1-dev
E: Неуспех при достъпа до заключване /var/lib/dpkg/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

Едва ли е свързаано стова че не са ми маунтнати дяловете  нали :)  (т.е. имам   2 CD-та, 2 Flopy-та  и /home )

На къде върви света, щом опитват да ни продадат Linux !?!?!
Контакти:  Solidexx
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 19 2007, 16:14
nikolavp

Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (Solidexx @ Април 19 2007,00:56)

Благодаря за изчерпателните обяснения и на двама ви.
Все още почти нищо не разбирам от линукс, ама поне гугъл ползвам. Намирам информация но не знам как да я стартирам/използвам.
Мога да кажа че и двата варианта ги опитах.
Когато го правя по начина описан в Убунту БГ всичко е ок, имам икона в апликейшън, обаче не тръгва от нея.
По вторият начин когато въвеждам командата за предварителнитее приложния ми пише:
Код: 
nosferatu@nosferatu-desktop:~$ sudo apt-get install libglitz1-dev

Едва ли е свързаано стова че не са ми маунтнати дяловете  нали :)  (т.е. имам   2 CD-та, 2 Flopy-та  и /home )

Не разбирам много от Дебиан и базираните му, но мисля, че това се дължи на това, че инсталираш нещо друго с апт-гет и той просто ти хвърля грешката; опитай отново по - късно

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 30 2007, 14:40
rouzy

Регистриран: Февруари 2006

Първо инсталираш нужните библиотеки
Код: 
sudo apt-get install libatk1.0-0 libbz2-1.0 libc6 libgcc1 libglade2-0 libglib2.0-0 libgtk2.0-0 libpango1.0-0 libstdc++6 libxml2 zlib1g
После дърпаш пакета
Код: 
wget http://newstuff.orcon.net.nz/ubuntu/dcpp/dcpp_0.0.20050809cvs-1~mird_i386.deb
Следва инсталирането на пакета
Код: 
sudo dpkg -i dcpp_0.0.*_i386.deb
След това го търсиш из менютата. Би следвало да се появи в Меню -> Интернет.
Ако все пак по някаква причина не е там, ползвай комбинацията Alt+F2(еквивалента на run в Win) и го стартираш от там.
Успех! :)

Човек се учи докато е жив и греши също толкова!

MyFreeSoft
Българския Дебиан Блог
Контакти:  rouzy
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Април 16 2007, 19:11 до сега

© 2014 Linux Index Project