Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Qcad проблем с щриховката
Тема: Qcad проблем с щриховката, Ubuntu 7.04
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юни 09 2007, 13:58
Gimikk

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

Имам следния проблем:
ако начертая една затворена фигура (триъгълник, правоъгълник) и искам да щриховам, проблем няма.
обаче, ако направя нещо като буквата "А", където страничните черти излизат по-долу от местата на пресичане, не ще и не ще да ми щрихова.
Проблема е още по-гаден, защото когато има истински чертежи, и контурите са по-сложни, се налага да щриховам всичко, после да "взривя" и после да "trim" една по една линиите.
Моля, ако някой знае какво да се прави, да помогне.

Редактирано от Gimikk на Юни 09 2007, 13:59
Контакти:  Gimikk
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 17 2007, 09:37
Gimikk

Четох насам-натам, но явно нищо не може да се направи. Просто иска контура, който ще се щрихова, да е затворен, т.е. края на всяка линия да е начало на следващата. Уви, това после ми губи много време, но пак е много по-бързо и добре, отколкото на ръка...
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 19 2007, 13:57
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

че то май и при аутокад е така - там имаше някаква опция за прекъсване на линии - демек А-то ще ти стане едно триъгълниче с две черти от долу и няма да имаш проблем със щриховането
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 22 2007, 14:36
Gimikk

mcwolf, за Линукс грешка нямаш, но в случая си в грешка. В AutoCAD един от начините за избиране на полео за щриховка е да натиснеш в празното, което ще бъде щриховано, и той сам избира линиите и ги ограничава, без да ги реже (trim, slice). Работил съм много на него и така ставаше за секунди. Сега се мъча така, ама свободата, Санчо...  :8;
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Юни 09 2007, 13:58 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Qcad проблем с щриховката

© 2014 Linux Index Project