Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Проблем с Skype
Тема: Проблем с Skype
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 01 2007, 16:49
DVDsMenta

Група: Li fans
Регистриран: Април 2007

Оценка: няма

Нещо не мога да се справя !!! Аз съм на SuSe 10.2 под KDE 3.5  и като слвалих скайп точно за моята дистрибуция не мога да го инстална нещо..........и като погледнах в readME пише, че трябвало да намеря някъкъв ланчер............и нищо не е обяснено ! ! ! :29;
>>> Много ще съм благодарен на някой които може да ми обясни малко по-подробно, как са си сложа скайпа в системата.
///////// 10 Х предварително ////////////
Контакти:  DVDsMenta
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 01 2007, 20:20
zerobrain

Здравей!

Току що си сложих новия Скайп 1.4 бета! Излежда малко по-добре от стария - не е толкова "дървен"!  :)  Както и да е - инсталацията е супер елементарна! Отиваш на www.skype.com, след това на Download! Сайта би трябвало автоматично да те прехвърли на страницата за Линукс версиите на Скайп! Кликаш на openSUSE 10+ поне разбрах, че си с такава дистрибуция. Ще се отвори прозорец за свалянето на архива. Изтегли го! След това го деархивирай в някоя папка. Тук едва един момент в който трябва да се логнеш като root. Ако не знаеш как става - питай!  :8; Вече като root от съдържанието на папката в която деархивира архива на Скайп копирай фаловете "LICENSE", "skype" и "skype.conf" в папка /usr/bin Ако вече има такива файлове - препокрий ги. останалите две папки в архива както са с папките ги копирай в /usr/share/skype Ако нямаш папка skype - създай си я. След тези процедури си влез пак с нормалния акаунт. Влез отново в папката където си деархивирал архива на Скайп и ще видиш един файл 'skype.desctop" който е с иконата на Скайп. Това ти е линка към програмата. Кликни върху него и Скайпа ще тръгне!  :)  Можеш да си копираш този файл на десктопа или в менюто или където искаш да ти седи от където да си пускаш Скайпа.

Това е!

Предишната версия беше в rpm файл и инсталацияата ставаше по-елемнтарно, но... Както и да е новата версия е по-добра на мен ми хареса. Освен това си пусни Skype Test Call - направили са го на Български!  :P  Много се накефих!  :33;

Пиши ако нещо не си разбрал!

POWERED by openSUSE 10.2
Контакти:  zerobrain
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 01 2007, 21:38
DVDsMenta

Всичко направих както ми каза, върху skype.desktop не се появи иконата на скайп и като кликна на нея заочва зарейдане ( започва да подскача онова лудо зъбно колело до курсура на мишката) и след малко спира и ни6то не става...Аз копирах skype, skype.conf, LICENCE в /usr/bin и директориите  sounds, icons  в /usr/share/skype ипосле кликнах на skype.desktop инищо не стана!!! ДА не съм омазал нещо ?    :14;  
А от саита свалих почно тва за SuSe 10+ 'skype-1.4.0.74-static.tar.bz2'.

Редактирано от DVDsMenta на Юли 01 2007, 21:45
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 01 2007, 22:15
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Версията е просто ужасна. Ако имах сорсовете на старата до сега да съм останал с нея, но уви ги няма! Направо не мога да проумея как още толкова много хора от Windows-ките ми приятели не са минали на нещо, което дава по добър начин за контактуване, като например jabber. Уви, докато им дойде акала в главата,ще трябва да съм принуден да го ползвам, искам не искам това е положението.
П.С. Не гледайте правописните грешки - много са.

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 01 2007, 22:25
DVDsMenta

Офффф да тъка си ма кво да пряеиш, че всички са на скайп...а пропо някой мойе ли да ми намери старата версия, че с тази не мога се управя :6;
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 01 2007, 22:55
devik

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Цитат:  (DVDsMenta @ Юли 01 2007,22:25)

Офффф да тъка си ма кво да пряеиш, че всички са на скайп...а пропо някой мойе ли да ми намери старата версия, че с тази не мога се управя :6;

Имам deb файла ако ти върши работа ще ти го пусна
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 01 2007, 23:01
devik

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Цитат:  (nikolavp @ Юли 01 2007,22:15)

Версията е просто ужасна. Ако имах сорсовете на старата до сега да съм останал с нея, но уви ги няма! Направо не мога да проумея как още толкова много хора от Windows-ките ми приятели не са минали на нещо, което дава по добър начин за контактуване, като например jabber. Уви, докато им дойде акала в главата,ще трябва да съм принуден да го ползвам, искам не искам това е положението.
П.С. Не гледайте правописните грешки - много са.

По-гадна ли е от старата?
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 01 2007, 23:01
DVDsMenta

Споко мийната му на новате версия аз си сложих малко по-стата, няма чак толкова невероятна разлика между двете...
Ако някой има проблеми като мен с новата версие >>> ето от къде  да си свали старат която си работи идеално Skype 3.2
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 01 2007, 23:03
delafer

Регистриран: Март 2006

... тази просто иска Qt 4... който не може да се оправи да си сваля направо статичната версия.
Какво толкова се жалвате - откакто е излязла 1.4 съм с нея и си работи... все пак е BETA, и мисля че работи по-добре, особено що се отнася до взаимодействието с alsa...  ! Пък и се опитайте да накарате някой с боза да си сложи wengo, или ekiga (вече има и версия за win) колкото и да се перчим тук, сме капка в морето от боза... Лично аз съм повече разочарован от липсата на видео-поддръжка, но с проприетарния софт сме така - седим и чакаме когато го направят.

edit - аз имам друг проблем - понеже за Skype ползувам външната си USB-карта - звука упорито звучи само по 1-я канал... но предполагам, че тук е въпрос на .asoundrc файла - оставил съм го за по-нататък, че сега не ми се занимава.

Редактирано от delafer на Юли 01 2007, 23:20

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 01 2007, 23:19
DVDsMenta

МИ не знам какво и е на 1.4 ма си е скапана!!! :29;  А като сяло всички узари на линукс са копка в морето от гадното бозище! :43;
WEB  
Общо 17 отговор(а) от Юли 01 2007, 16:49 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Проблем с Skype

© 2014 Linux Index Project