Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » PCLinuxOS няколко въпросчета
Тема: PCLinuxOS няколко въпросчета
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юли 14 2007, 18:23
alkor

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2006

Оценка: няма

Инсталирах си PCLinuxOS което е KDE, до момента  съм доволен от дистрибуцията но възникнаха някои малки проблеми:
                       1. Beryl - инсталирах си драивера за видео картата /nvidia GeForce 7900gs/, пуснах beryl  и ми изчезна тази част на прозорците без нея е доста неудобно.

Опитах да реша проблема по този начин http://www.linux-index.org/cgi-bin....;t=2375 но нямаше резултат.

2. Сложих SuperKaramba, но при всяко рестартиране се налага ръчно да е стартирам и да слагам ръчно темите които съм избрал. Може ли това да стане автоматично и как мога да накарам да се стартира някоя програма заедно със зареждането на декстопа?

3. Пълен достъп до NTFS - направих това http://www.linux-index.org/cgi-bin....;t=2201   без sudo и hda замених с sda но не се получи нищо, как мога да го направя?

4. При Ubuntu можеше да се използват пакети които са за Debian, при PCLinuxOS може ли да се използват rpm-и за някоя друга дистрибуция?

5. Как мога да го накарам да отваря видео и музикални файлове с програма по подразбиране която аз искам?

6. При смяна на сесията или рестарт не вижда диска, за да го види трябва да го изкарам и да го вкарам пак, кака да го оправя?

Редактирано от alkor на Юли 14 2007, 18:50

-  P C  -
MB-ASUS M2N-E/NF570/s.AM2
CPU-AMD ATHLON 3800+/64bit/x2/s.AM2
V.C.-GeForce 7900GS DDR3 PCI-E 256MB HDTV
RAM-KINGSTON 2x1GB /DDR2/667
Контакти:  alkor
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 15 2007, 10:18

Регистриран: Май 2006

Здравей! Аз не съм с PCLinuxOS, но мисля, че мога да ти помогна за някои от въпросите. Инсталирал съм го на компютър и останах много доволен - невероятно лек, но ми се стори леко бъгав. Явно съм бил прав. За въпроса с прозорците не мога да посъветвам нищо, тъй като компа, който ползвам в момента е с openSuSe 10.2, тъй като само той върви на него що годе нормално, иначе сам фен на Debian. Та тва Suse го има същия проблем, всъщнтност, то има бая проблеми, ама скоро май ще ги реша като го махна и повече не го кача . 2 години я позлвам и резултата е, че Suse + KDE е по-зле от XP, особенно ако му пуснеш Skype, торент клиент и прочие, а говорм за много як компютър. За karambata не знам що ти прави така, явно тва е някаква иновация при него  :P . Може да пробваш да я направиш да се стартира със системата. За NTFS-а - http://www.ntfs-3g.org/ . После при Ubuntu НЕ МОГАТ да се позлват пакетите за Debian, има малки изключения, но не са същите, общото е, че са *.deb . Ubuntu има свои собствени пакети с цел да бъде обособена дистрибуция. За PCLinuxOS може да се ползват НЯКОИ пакети за Mandriva, тъй като ако не греша е базирана на нея. Типовете файлове могат да се оправят от Контролен център ->Компоненти -> Файлови асоциации . Тва за диска е нормално.
PCLinuxOS е една много добра дистрибуция според мен, в нея са използвани някои много добри идеи, както и са компирани едни от най-силните страни на някои водещи дистрибуции - Synaptic от Debian, Контролен панел, наподобяващ Yast, този на Suse и др. Според мен тя е перфктна за начинаещ потребител, но далеч не заслужава да застане на 1-во място в DistroWatch. Имат да оправят някои очевадни проблеми и да станат по-стабилни. Докато Suse е едно голямо дистро, в което са заложени много умове и се справят малко по-малко с проблемите си със всяка изманала версия. Всичко е въпрос на личен избор и вкус. Enjoy!
Контакти:  IV4O
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 17 2007, 18:39

Регистриран: Септември 2006

въпрос 2-->System->Configuration->Control Center->Session Manger->Restore previous sesion(така при стартиране на нова сесия ще зареди предишната коректно запазена сесия, и нема да се налага да стартираш карамбата(в твоя случай)отново). Добавените в : /home/USER/.kde/Autostart/ се старртират автоматично при стартирането на КДЕ
въпрос 4-->инсталирай с помоща на Synaptic ntfs-config
вупрос 6--> "не вижда диска" - Кой диск?

Редактирано от kid на Юли 17 2007, 18:52

Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 17 2007, 23:02
alkor

Регистриран: Ноември 2006

kid, става въпрос за CD.

-  P C  -
MB-ASUS M2N-E/NF570/s.AM2
CPU-AMD ATHLON 3800+/64bit/x2/s.AM2
V.C.-GeForce 7900GS DDR3 PCI-E 256MB HDTV
RAM-KINGSTON 2x1GB /DDR2/667
Контакти:  alkor
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 19 2007, 23:44

Регистриран: Септември 2006

в такъв случай и аз мисля, че е нормално да става така...

Общо 4 отговор(а) от Юли 14 2007, 18:23 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » PCLinuxOS няколко въпросчета

© 2014 Linux Index Project