Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: Kaffeine, Проблем
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 02 2007, 11:58
makrosxxx

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2006

Оценка: няма

Ползвам Debian, Kaffeine- то съм го исталирал с менаджера на пакети- всичко до тук добре, без грешки при инсталацията. Обаче при опит да го стартирам ми изписва това:

xxx:/home/xxx# kaffeine
0
QInputContext: no input method context available
QInputContext: no input method context available
QLayout "unnamed" added to QWidget "unnamed", which already has a layout
xxx:/home/xxx#

Някъкви идеи !?
Предварително благодаря за помоща !

Редактирано от makrosxxx на Август 02 2007, 11:58
Контакти:  makrosxxx
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 02 2007, 12:14
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

не стартирай приложението с роот права
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 02 2007, 12:27
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

С руут без руут това е най-капризният плеър който съм, ползвал под Дебиан, радвай се, че ти връща нещо при мен не тръгва и не връща нищо, иначе си пуска процеса. Не работи след някой друг ъпгрейд тръгва, и под гном и под кде същата работа.
btw май в момента работи защото съм със стабилен Дебиан, но дори когато работи не ми харесва, seek-a е супер бавен във видеофайл, понякога не сработва и връща видеото отначало, понякога зацепва, понякога крашва(сиик стъф имам предвид). Това е при мен има много хора които харесват този плеър и поне не спменават да имат проблеми с него, аз не виждам причина да го ползвам, единствената е, че може да плейва видео от локалната мрежа (споделени папки от win машини) без да тегли файла и то сравнително бързо, но това и други плеъри го могат.
Все пак пробвай при теб може да няма проблеми.

Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 02 2007, 12:41
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

ако проблемът ти е локалната мрежа просто си монтирай ресурсът - все пак ползваш линукс а не черчаве та да чафкаш по иконки в някой файлов браузер :)

иначе това което дава са дебъг съобщения от QT библиотеките - обаче много дистрибуции налагат ограничение за достъп на администраторът до Х-а (но тогава си го пише де)
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 02 2007, 14:52
nikolavp

Оценка: 4

Цитат:  (tolostoi @ Август 02 2007,12:27)

С руут без руут това е най-капризният плеър който съм, ползвал под Дебиан, радвай се, че ти връща нещо при мен не тръгва и не връща нищо, иначе си пуска процеса. Не работи след някой друг ъпгрейд тръгва, и под гном и под кде същата работа.
btw май в момента работи защото съм със стабилен Дебиан, но дори когато работи не ми харесва, seek-a е супер бавен във видеофайл, понякога не сработва и връща видеото отначало, понякога зацепва, понякога крашва(сиик стъф имам предвид). Това е при мен има много хора които харесват този плеър и поне не спменават да имат проблеми с него, аз не виждам причина да го ползвам, единствената е, че може да плейва видео от локалната мрежа (споделени папки от win машини) без да тегли файла и то сравнително бързо, но това и други плеъри го могат.
Все пак пробвай при теб може да няма проблеми.

Тия тотеми и кафеайни изобщо за нищо не стават. Слагаш един mplayer и забравяш, че има нещо като неподдържан видео формат и проблеми. Още от първите ми стъпки се научих да го компилирам(сега даже и не ми се налага да го правя ручно) и си работи винаги перфектно. Проблеми със субтитрите никога не съм имал просто перфектния плайър :).Kmplayer EMBEDded в konqueror е още едно голямо постижение ;). За справки за тези, които не знаят mplayer-a чете по мрежата(без да сваля) даже доста често гледам през konqueror-a и kmplayer online. Та той даже чете от iso файлове.

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 02 2007, 15:39
tolostoi

Е не аз проблеми с плеърите нямам ама ги чеквам периодично за да видя какво ново има, през другото време mplayer и kmplayer (с енджин на mplayer)  :D  
На kmplayer ми харесва, че има един плъзгач за зоом във фулскриин, понякога много удобно за някой филми на ТВ-то. А за мрежата кмплеър върши работа, просто отбелязвам, че и Кафеин го може.
Едит: mplayer има проблем с някой (само с някой де) wmv дава им странни цветове, xine енджина ги дава нормално.

Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 02 2007, 17:43
nikolavp

Оценка: 4

Цитат:  (tolostoi @ Август 02 2007,15:39)

Е не аз проблеми с плеърите нямам ама ги чеквам периодично за да видя какво ново има, през другото време mplayer и kmplayer (с енджин на mplayer)  :D  
На kmplayer ми харесва, че има един плъзгач за зоом във фулскриин, понякога много удобно за някой филми на ТВ-то. А за мрежата кмплеър върши работа, просто отбелязвам, че и Кафеин го може.
Едит: mplayer има проблем с някой (само с някой де) wmv дава им странни цветове, xine енджина ги дава нормално.

wmv избягвам дори да свалям, камо ли да гледам. Много лош формат, просто няма нищо хубаво в него.

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 03 2007, 07:09
tonitochev

No avatar chosen

Регистриран: Април 2006

За почитателите на MPlayer има освен KMPlayer още по-добра и удобна 'кожа'.Казва се SMPlayer и е перфектен.Само трябва да се компилира.

Debian Lenny http://mylinuxtoni.site88.net/
Home Linux вестник за GNU/Linux http://vestnik.hbcom.info/news.php
Debian за българи http://debianhome.wordpress.com/
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 03 2007, 12:08
makrosxxx

Регистриран: Октомври 2006

Ползвам Кafeine и Mplayer, всеки от тях си има предимства и недостатъци. Кофти ми е  когато нещо не работи и не зная как да го поправя.
Благодаря ви за съветите и предложенията !  :43;
Контакти:  makrosxxx
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 03 2007, 13:22
saseda

Регистриран: Ноември 2006

Слагай VLC Player и готово - не се мъчи с това Кафе  :D

Linux - почувствай се свободен !
Контакти:  saseda