Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » програма която инсталира графично архиви
Тема: програма която инсталира графично архиви, tar.gz .....
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 19 2007, 15:30
crazyroler

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Май 2007

Оценка: няма

Има ли програма която да инсталира графично архиви защото се затруднявам доста с тез козоли и терминали. Става дума нещо подобно като Гдеби
Контакти:  crazyroler
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 19 2007, 17:27
Pipone
Нерегистриран

Цитат:  (crazyroler @ Октомври 19 2007,15:30)

Има ли програма която да инсталира графично архиви защото се затруднявам доста с тез козоли и терминали. Става дума нещо подобно като Гдеби

Gdebi e пакетен менажер за .deb файлове (debian, *ubuntu, knopix sidux и т.н.)
Ark? Нямаш ли си?
Да инсталираш архиви няма такоз животно. Ако искаш компилираш от архив... си архивирай от конзола по-малко главоболия ;)
Контакти:  Pipone

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 19 2007, 17:28
Pipone
Нерегистриран

Цитат:  (Guest @ Октомври 19 2007,17:27)

Цитат:  (crazyroler @ Октомври 19 2007,15:30)

Gdebi e пакетен менажер за .deb файлове (debian, *ubuntu, knopix sidux и т.н.)
Ark? Нямаш ли си?
Да инсталираш архиви няма такоз животно. Ако искаш компилираш от архив... си архивирай от конзола по-малко главоболия ;)

Тай де ;) разархивирай и инсталирай от конзолата
Контакти:  Pipone

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 19 2007, 20:37
cdiem
Нерегистриран

Kompile: http://kde-apps.org/content/show.php/Kompile?content=30223

Обаче единствения начин да оплеска човек по-малко нещата са, както вече ти беше отговорено, да четеш README файловете и да разархивираш ръчно. Успех!
Контакти:  cdiem

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 20 2007, 00:07
saejoh

Група: Li maniacs
Регистриран: Септември 2005

GNUSourceInstaller също върши подобна работа. Не е толкова красив на външен вид, колкото Kompile, но си заслужава да се пробва, най-общо -- спестява писането на командите ./configure&make&make install, не освобождава обаче от четенето на Readme-файла.

Ath XP 1700+, NVidia, Biostar M7NCG, Повече тук и тук
Контакти:  saejoh

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 21 2007, 01:25
crazyroler

No avatar chosen

това с Kompile го пробвах но не се получава.

Абе я ми обяснете по подробно как да компилирам фаиловете разбрах че з убунту е нещо подобно:
Код: 
cd '[път до разопакования архив]'
./configure
sudo make
sudo make install

е правя го товаа упражнение но не иска да ми ги компилира. има ли нещо което не съм разбрал?
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 21 2007, 16:37
cdiem
Нерегистриран

С убунту 7.04 ти трябваше пакета "build-essential" (sudo apt-get install build-essential; пакета го имаше и на LiveCD-то), за да можеш да компилираш най - общо програми; някои програми (като gbgoffice например) искат и различни библиотеки, за да можеш да ги компилираш. Коя програма по - точно искаш да компилираш? Много е вероятно да има готов .deb пакет за нея някъде из интернет (а може и да я има в хранилищата).
Иначе си на прав път, по този начин, който си описал, принципно се компилират програми; ВИНАГИ обаче трябва да четеш Readme-файловете, за да разбереш дали има още нещо.
Контакти:  cdiem

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 21 2007, 17:51
crazyroler

No avatar chosen

Цитат:  (Guest @ Октомври 21 2007,16:37)

С убунту 7.04 ти трябваше пакета "build-essential" (sudo apt-get install build-essential; пакета го имаше и на LiveCD-то), за да можеш да компилираш най - общо програми; някои програми (като gbgoffice например) искат и различни библиотеки, за да можеш да ги компилираш. Коя програма по - точно искаш да компилираш? Много е вероятно да има готов .deb пакет за нея някъде из интернет (а може и да я има в хранилищата).
Иначе си на прав път, по този начин, който си описал, принципно се компилират програми; ВИНАГИ обаче трябва да четеш Readme-файловете, за да разбереш дали има още нещо.

аз съм със Gobuntu 7.10 и просто искам да се науча да компилирам и затова разпитвам защото съм все още нов във линукса иначе съм се пробвал да исталирам мн. програми и нищо.
WEB  
Мнение #9
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 21 2007, 19:20
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (crazyroler @ Октомври 21 2007,17:51)

Цитат:  (Guest @ Октомври 21 2007,16:37)

аз съм със Gobuntu 7.10 и просто искам да се науча да компилирам и затова разпитвам защото съм все още нов във линукса иначе съм се пробвал да исталирам мн. програми и нищо.

Погледни дали има auto-apt в хранилищата на убунту(трябва да я има) - това чудо много улеснява компилирането; пример
Код: 
auto-apt run ./configure
и това ще инсталира всички пакети за да може операцията да мине без проблеми. Успех и избягвай компилирането :)

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 8 отговор(а) от Октомври 19 2007, 15:30 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » програма която инсталира графично архиви

© 2014 Linux Index Project