Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Няколко въпросчета...
Тема: Няколко въпросчета...
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 16 2007, 15:53
houseAddict

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2007

Оценка: няма

Значи нямах време да седна да питам в форумите, та сега като намерих такова имам да питам доста неща...

1. Първо и най-наложително не мога да си настроя wine като хората... или ми липсва нещо. Казвам го защото нито една програма не е тръгнала под wine-а . Пробвах WarCraft 3 TFT, Aida32 и Everest без резултат.. Кажете как да го настроя трябва ми спешно. Най-вече се надявам да ми тръгне AutoCAD и WarCraft...

2. Драйверите  -  Значи карам си с драйверите които са по подразбиране, освен че качих Alsa защото май я иска Wine-a макар че и тва не помогна... Видео картата ми е S3 Savage 32mb. Понеже не зная каде др мога да проверя се рових в xorg.conf ( с Гентоо 2007.0 сам ) Там пише нещо за видеокарта и драйвера "savage" тоест този който ми трябва. Въпроса е как да видя всички др драйвери за хардуера  и съответно да ги настроя  или сменя... ??

3. Предполагам че няма да подкарам достатъчно нов AutoCAD та ме интересува и как да кача паралелно Прозореца и да си избирам кои да пусна от loader-а. Ако ще стане така ще качвам Window-са на отделен хард-диск а не на ntfs дял. Та как се прави тоя номер... ?

4. Въпросният хард който може би ще му кача прозореца, в момента сам го моунтнал но само root-a има права да го вижда рових се каде ли не ама не можах да го направя сички user-и да го виждат... Той и в момента си е нтфс и съответно е read-only
Контакти:  houseAddict
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 16 2007, 17:14
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Добре дошъл и перфектен избор с дистрибуцията :).
1. Изтрий сегашните настройки и после изпълни в конзолата
Код: 
winecfg
и си виж настройките... За Warcraft го пусни така:
Код: 
wine war3.exe -opengl
иначе е МНОГО бавно с 3D-то... приготви се да имаш проблеми с текстурите обаче... AutoCad те съветвам да го замениш с QCad при мен се справя доста добре.

2. Не мога много да ти помогна, затова ще те препратя към темичка във форума, която google ми изкара ето

3. За третото трябваше да кажеш кой loader-a ползваш иначе ето ти и за двата в Хандбоок-а има секция точно за прозореца
тук

Цитат:

# The next four lines are only if you dualboot with a Windows system.
# In this case, Windows is hosted on /dev/hda6.
title=Windows XP
rootnoverify (hd0,5)
makeactive
chainloader +

Сигурно ще се наложи да прекомпилираш ядрото с поддръжката на ntfs -3g, който мисля, че влезе в ядрото вече официално. Ако все пак искаш да се измъкнеш можеш да инсталираш само драйвърите и те ще се компилират за текущото ядро. Пакетите които ще ти трябват във втория случай са:
Код: 
nikolavp@Nikolavp ~ $ paludis -q ntfs3g ntfsprogs
* sys-fs/ntfs3g
   gentoo:                  1.810 1.1030 1.1104 1.1120* {:0}
   Homepage:                http://www.ntfs-3g.org
   Description:             Open source read-write NTFS driver that runs under FUSE
   Relevant USE flags:      -debug -suid

* sys-fs/ntfsprogs
   gentoo:                  1.13.0 1.13.1 1.13.1-r1 2.0.0* {:0}
   Homepage:                http://www.linux-ntfs.org/
   Description:             User tools for NTFS filesystems
   Relevant USE flags:      crypt -debug -fuse -gnome

nikolavp@Nikolavp ~ $
Успех ти желая.

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 17 2007, 09:05
devik

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Цитат:  (houseAddict @ Декември 16 2007,15:53)

1. Първо и най-наложително не мога да си настроя wine като хората... или ми липсва нещо. Казвам го защото нито една програма не е тръгнала под wine-а . Пробвах WarCraft 3 TFT, Aida32 и Everest без резултат..

Ако откопираш папката с инсталирания еверест/от бозата/  в линукса, винето ще го подкара,но дава грешни данни.
Контакти:  devik
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Декември 16 2007, 15:53 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Няколко въпросчета...

© 2014 Linux Index Project