Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Вмъкване на текст в снимка
Тема: Вмъкване на текст в снимка
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Април 08 2008, 11:45

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2007

Оценка: няма

Здравейте,

Трябва ми програма, която да добавя текст (stamp) в снимките ми. Разбира се това може да стане с GIMP, но въпроса е да мога автоматично да добавям текст към много снимки. Някой знае ли такава програмка? Или може би скрипт за GIMP?
Контакти:  No_root_No_cry
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 09 2008, 11:32

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Септември 2007

Оценка: няма

Това може да стане по следния начин. Трябва да е инсталирана imagemagick. Ползва се командата:
convert ~/Desktop/*.jpg -font Arial -pointsize 16 -draw "gravity SouthEast fill white text 0,12'My Text'" ~/Desktop/*.jpg
която за всички снимки на десктопа ви добавя надписа My Text в долния десен ъгъл (SouthEast) на снимката с бял цвят и шрифт Arial с размер 16.
Контакти:  No_root_No_cry
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 10 2008, 14:58

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Хе ОК е при мен стана, само, че трябваше да напиша пълният път до шрофта иначе гърмеше с грешка за него
Код: 
convert ~/Desktop/*.jpg -font /usr/share/fonts/truetype/msttcorefonts/arial.ttf -pointsize 16 -draw "gravity SouthEast fill white text 0,12'My Text'" ~/Desktop/*.jpg
примерно :) сега ако някой е написал и за наутилус нещо, ще е супер, ползвам nautilus-image-converter, който с десен бутон ги рисайзва или завърта, много полезен :) но за текст нещо не намирам.

Общо 2 отговор(а) от Април 08 2008, 11:45 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Вмъкване на текст в снимка

© 2014 Linux Index Project