Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Програма за управление на GSM  модул в лаптоп
Тема: Програма за управление на GSM  модул в лаптоп
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 10 2008, 20:10

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Здравейте колеги :) От доста дълго време не бях писал тук и ето, че момент дойде. Имам следния проблем, купих си лаптоп  Dell XPS m1530 и разбира се му сложих х64 битовата версия на Кубунту 8.04 и всичко му подкарах остана само GSM модула да му подкарам по някакъв начин но не знам каква програма да му сложа за да видя дали поне го разпознава. Ако има някой предложение нека да пише  :43;

Контакти:  stamen81
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 19 2008, 04:08

Регистриран: Май 2007

Имаш модем за данни (за мобилен интернет) вграден ли? Това ли имаш предвид с ГСМ модул?

Мобилен интернет ли искаш да ползваш? Би трявало да ти се покаже като всеки стандартен модем като серийно устройство в /proc/ttyНЕЩО. Например при мен с USB модем за данни е /dev/ttyUSB0. Аз лично ползвам wvdial. Забелязах обаче след като обнових сюсе-то на 11.0, че новата версия на NetworkManager (0.7.0) уж вече си има вградена поддръжка за този тип модеми (в Edit Connections -> "Mobile Broadband"), но не съм имал възможност да тествам за момента.

Предимството на wvdial в твоят случай е че като пуснеш wvdialconf, то ще почне да ти търси модем автоматично (както и ще настрои програмата за модема ти) и ако не намери такъв значи нямаш драйвер за вградения ти модем.

Ако се окаже че работи (намира ти модема), но примерно имаш проблем с набирането/свързването (с команда wvdial) можеш да пробваш моите настройки, като съответно промениш там Modem:

Code Sample: 
[~/src/git/mono]$ cat /etc/wvdial.conf

[Dialer Defaults]
Modem = /dev/ttyUSB0
Baud = 3600000
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2
Init3 =
Area Code =
Phone = *99#
Username = ppp
Password = ppp
Ask Password = 0
Dial Command = ATDT
Stupid Mode = 1
Compuserve = 0
Force Address =
Idle Seconds = 0
DialMessage1 =
DialMessage2 =
ISDN = 0
Auto DNS = 1

Редактирано от i-nZ на Август 19 2008, 04:10

Ivan N. Zlatev

Web: http://www.i-nZ.net
"It's all some kind of whacked out conspiracy."
Контакти:  i-nZ
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 19 2008, 11:02

Регистриран: Октомври 2005

Благодаря за отговора :), оказа се че ще ми трябва и WWAN карта, която я нямам със сигурност. Без нея няма какво да ми прочете картата и за това не я виждам. Иначе имам слот за SIM карта :)

Контакти:  stamen81
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Август 10 2008, 20:10 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Програма за управление на GSM  модул в лаптоп

© 2014 Linux Index Project