Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Superkaramba и нежелан трафик
Тема: Superkaramba и нежелан трафик
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 06 2005, 15:17
gosheto

Група: Li fans
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

Проблема е следния (ако може да се нарече проблем) : инсталирах си superkaramba и ми показва скоростта на download и upload, обаче когато нямам активна връзка ми показва, че има download. Инсталирах си firwall и там ми показа, че идват дейтаграми от комппютри от локалната мрежа и service е smb (не съм пускал самбата). Мога ли по някъв начин да спра този трафик и да си засеча реалния.

Не знам дали го обясних добре  :)
Контакти:  gosheto
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 06 2005, 15:37
stumps

Група: Li psychos

Въпросният трафик наистина е нежелан, Windows ПЦ-тата си го генерират по default (NETBIOS broadcasts). За да направиш така, че superkaramba да не ти го отчита, решението не е с инсталиране на firewall, а с промяна във файла за темата, която си инсталирал ...
На първо време го намери и разгледай внимателно ... Междувременно ще измислим друг начин за отчитане на трафика. За съжаление нямам решение по въпроса, но с подходящото издирване на инфо из Нет-а, ще се появи  :;):

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 06 2005, 16:25
gosheto

Група: Li fans

stumps разгледах файла на темата и за моментната скорост е това :
sensor=network device="eth0" format="%in kB/s". Като гледам тука може да се пипне нещо по този format (обаче нищо не разбирам).
А за общия трафик се използва ifconfig : sensor=program program="/sbin/ifconfig eth0 | grep 'RX byte' | awk '{print $3 $4}'" (тука май няма какво да се направи, защото интерфейсът си отчита тези NETBIOS broadcasts).
Ще се поразровя из интернет за програма, която да не отчита  broadcasts трафика, но не ми се вярва, че ще открия  :(
Контакти:  gosheto
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 06 2005, 16:31
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus

защо не пробваш да дропнеш бродкастът (нямам идея дали ще стане ама нищо не пречи да пробваш)
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 06 2005, 16:37
stumps

Група: Li psychos

Цитат:

sensor=network device="eth0" format="%in kB/s"

Ето в това е проблемът - отчитането на скоростта ... иначе за генерирания трафик

Цитат:

sensor=program program="/sbin/ifconfig eth0 | grep 'RX byte' | awk '{print $3 $4}'"

може да се измисли някакъв друг начин с команден ред .. както е в момента ...

Внимавай с правата на файла, когато го редактираш ... да не стане така, че superkaramba да не може да го отвори, защото файла няма права за четене  :;):

Редактирано от stumps на Октомври 06 2005, 16:44

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 06 2005, 16:42
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus

идеята с рязането на бродкастът май е тъпа :(
другото за което се сещам е да се напише едно скриптче което да вади този трафик от общият - така че ако не намериш накакво друго решение ще пробваме така
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Октомври 06 2005, 15:17 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Superkaramba и нежелан трафик

© 2014 Linux Index Project