Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Firefox 3.0.1 на български в Линукс
Тема: Firefox 3.0.1 на български в Линукс, Инсталиране на бг локал за Firefox 3.0.1
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Септември 19 2008, 14:38

Група: Li fans
Регистриран: Април 2007

Оценка: няма

Здравейте,

на тази тема мястото й може би не е точно тук, но ако трябва модераторите да я преместят. Става въпрос за инсталирането на български език за Firefox 3 под линукс, конкретно openSUSE 11.

Както знаете, на сайта на Mozilla все още няма български превод на Firefox 3, но не защото не е преведен, а поради други причини, на които тук не им е мястото (ако някой все пак се интересува, може да прочете това).

Та идеята на тази тема е да помогне на начинаещите като мен да си ползват любимия браузър на български. По-лесно е, отколкото си мислите. И така

1. Изтегляте си превода от тук

2. Разархивирате изтегления архив в папка по избор в домашната ви директория

3. Стартирате Firefox

4. Отивате в папката с файловете от архива, отваряте readme.txt и следвате инструкциите.

5. Ползвате си го със здраве :)

Редактирано от gongalov на Септември 19 2008, 14:39
Контакти:  gongalov

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 171938624
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 22 2008, 11:40

Регистриран: Август 2005

Тази работа я бях инсталирал в компютъра ми в офиса (тогава windows 2000). Забелязах, че firefox започна да крашва (и то доста често - например 4-5 пъти на ден).
Преди 2-3 дена я инсталирах и вкъщи - Gentoo. Абсолютно същия начин на крашване (обикновено при затваряне на таб). Засега мисля да изчакам да излезе официална българска версия.
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 22 2008, 15:45

Официално български превод ще има чак във версия 3.0.3

• AOL  AOL:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 22 2008, 23:39

Цитат: (gongalov @ Септември 22 2008, 15:45)

Официално български превод ще има чак във версия 3.0.3

Да, прочетох. Въпреки това, предпочитам стабилно работещ нелокализиран пред локализиран нестабилен браузър.
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 23 2008, 07:59

Честно казано, засега нямам забележки. Първо инсталирах превода на Firefox под WIndows Vista, после го сложих на openSUSE 11 и на чисто Ubintu 8.04.1, а сега го ползвам и в Ubuntu Ultimate 1.9. До момента не съм имал проблеми със стабилността. Все едно, всеки си решава за себе си. На мен лично хич не ми се чака до версия 3.0.3, докато най-после братята американци решат, че сме си заслужили официалната локализация.

• AOL  AOL:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 23 2008, 17:05

No avatar chosen

Регистриран: Септември 2008

От снощи съм с убунту и тая лисица ме побърка. Така забива да и се не види. 1во докато инсталирам флаш плеър, после няма звук, накрая трябва да рестартирам, за да може да се пусне отново хитрата лисица. Инсталирам някви приложения които не са за нея, за да тръгне звука. Тръгва звука после пак спира и естествено накрая си сложих опера и успях да и нагода флаш плеър. Незнам ама да изгуба 1 час с настройки от елементарно ниво е нереално
Контакти:  mickey mouse
WEB  
Мнение #7
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 23 2008, 22:02

Цитат: (mickey mouse @ Септември 23 2008, 17:05)

От снощи съм с убунту и тая лисица ме побърка. Така забива да и се не види. 1во докато инсталирам флаш плеър, после няма звук, накрая трябва да рестартирам, за да може да се пусне отново хитрата лисица. Инсталирам някви приложения които не са за нея, за да тръгне звука. Тръгва звука после пак спира и естествено накрая си сложих опера и успях да и нагода флаш плеър. Незнам ама да изгуба 1 час с настройки от елементарно ниво е нереално

Това какво общо има с локализацията на Firefox?
WEB  
Общо 6 отговор(а) от Септември 19 2008, 14:38 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Firefox 3.0.1 на български в Линукс

© 2014 Linux Index Project