Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Проблем със звука в Skype
Тема: Проблем със звука в Skype
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 02 2008, 23:30

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Здравейте,
преминах на Ubuntu 8.10 и имам единствено проблем с настройката на микрофона. Когато бях с кубунту, под KDE си настроих микрофона много бързо и нямах никакви проблеми, а сега под гном вече 3-ти ден не мога да подкарам ясен и чист звук от него. Успях да го подкарам само до ниво да се чува нещо но е супер тихо. Звуковата карта ми е със сигмателски чип и се води HD, машината ми е DEL XPS 1530 лаптоп. Някой може ли да ми обясни какво да правя за да го подкарам това чудо, че така е много гадно без микрофон.

Контакти:  stamen81
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 02 2008, 23:54

Регистриран: Ноември 2007

Абе шибаното пулс аудиоебава системата нещо... Пробвай в настройките на скайп някаква комбинация м/у пулсаудио и алса. В момента не мога да видя как е при мен но с метода на пробата и грешката стана.
Контакти:  todir
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 02 2008, 23:57

Какви ли не комбинации пробвах, и накрая както писах стана само една, на която съм сега, ама на тест обаждането звуча супер тихо  :29;  Ако можеш да дадеш по подробно кое къде да мръдна и пипна най-добре ще е.

WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 03 2008, 18:38

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Така, идеите започват с
Код: 
killall pulseaudio
Не го деинсталирай, просто го убий. Спри скайпа и после го пусни пак. Аз с пулса успях да хвана микрофона ама как се чува ... не е е истина (като гадните роботи от star wars)  :D  
Дай да видя в гноме миксера какво има. Правилния метод е първо да си извадиш на показ нужните switch-ове (на тая карта са ми ок, на старата ми бяха объркани имената и трябваше да ги налучквам) От менюто предпочитания, ще видиш нещо такова (отбелязъл съм важните)

Това е просто да извадиш настройките да се виждат в менюто, после вече като са в менюто на миксера, можеш да ги управляваш. Ако след като ги отметнеш не се покажат, затвори и отвори миксера пак.

После отметни тези

"микрофон запис" при мен нещо не се вижда, ако я имаш - отметни я , тя е за да кажеш на миксера, кой ти е capture device-a а.к.а. това което ще прихваща(защото скайп взема звук точно от този канал), ако имаш други със "запис" в заглавието им - махни отметките. При мен са скрити нещо отметките за запис, при теб сигурно ги има. Mic boost е това което може би ти трябва, това усилва звука на микрофона като е тих говора, отметни го.

Ето и друг шот

Тук е точно канала за запис, от тук се усилва звука когато говориш, скайп си има настройка да регулира звука, може да пробваш да я махнеш и да усилиш от тук, или просто остави миксера отворен и гледай как скайп ти го регулира този канал за да разбереш дали е от тук проблема. ВАЖНО на този шот микрофончето (сложил съм стрелка) не трябва да е задраскано, цъкни с мишката в-у него ако е задраскано.
Ако ти проработи без пулсето, рестартирай (или си го пусни) и пробвай да видиш дали с някой от hw каналите ще се чува нормално (това е в скайп настрока)

Пробваш ги един по един да видиш дали ще сработи с някой от тях. Ако не сработи, погледни във форума на скайп има тема с препратки към убунту форума, където има варианти как да се оправи, единият беше с команда се правеше пауза на пулсе докато ползваш скайп (трябваше там да се напише 2 реда скрипт май, не помня) или да разкараш пулсе и да инсталираш ESD.
Сори, че съм писал не точно по проблема, но много теми има за тия пусти микрофони.

Редактирано от tolostoi на Декември 03 2008, 22:41

Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 03 2008, 20:45

Е те това е отговор :)  :43;  Утре ще пробвам тези неща и ще напиша резултат, че сега нямам кога да се заниимавам с това, много ти благодаря и за скрийншотовете, че си отделил толкова време. :28;

WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2008, 19:35

No avatar chosen

Регистриран: Октомври 2008

А я сега кажете как да изключим записаното от микрофона да се чува на колоните... Не ми е за друго но при по - усилен звук се получава ужасна микрофония.

Контакти:  ssk

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2008, 21:19

Цитат: (ssk @ Декември 04 2008, 17:35)

А я сега кажете как да изключим записаното от микрофона да се чува на колоните... Не ми е за друго но при по - усилен звук се получава ужасна микрофония.

В първия таб са волуметата, спри го от там.

Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2008, 21:50

No avatar chosen

Регистриран: Октомври 2008

:)
Отговора ми хареса. :) Не става ли просто да измъкна жака от звуковата карта?

Така де, по този начин го спирам като цяло и няма да мога да го ползвам. И не е вариянт да го пускам само когато ми трябва, защото пак се получава микрофонията. :) Иначе вЕрно отговора ми хареса.

Контакти:  ssk

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 04 2008, 23:31

Не го спира от запис, спира го да се чува на колоните просто, при мен е така и си говоря по скайп, когато е включен тоя канал, микрофона се чува постоянно, и да ми е спрян скайпа той пак се чува, като го местя тупка, хърка, абе работи си   :)

Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 05 2008, 09:55

Такаа, пробвах тези неща които си ми показал, но когато скайп набере тестовия разговор, скайп си отваря собствен таб в звуковите настройки (демек там където е настройката на микрофона) и си увеличава и намалява сам микрофона. Обаче по време на разговор немога да го увелича по никакъв начин, веднага си сваля силата на звука до средата. Снимките на звуковите ми настройки ще ги направя довечера, тогава ще имам малко повече време. От секцията с микрофона(от твоите картинки) нямам mic boost и микрофон запис. Абе довечера с моите картинки ще стане ясно :)

Редактирано от stamen81 на Декември 05 2008, 09:55

WEB  
Общо 13 отговор(а) от Декември 02 2008, 23:30 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Проблем със звука в Skype

© 2014 Linux Index Project