Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Голям проблем с GVFS
Тема: Голям проблем с GVFS
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 28 2009, 13:09

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Някой може ли да ми помогне, ъпдейтнах GVFS модула и сега отново мъки. Уж поправен, ама се оказа, че прецаква много неща. В момента не закача, windows споделени места, не закача флашка или друго USB външно устройство, поне и за хард знам. Не намира кошчето, не вижда други файлови системи. Четох за бъга, и пробвах да даунгрейдна версията на gvfs но пак нищо не се променя и пак нищо не вижда. Пробвах и да отворя самите файлове на gvfs за самба и другите неща, ама не може да ги отворя правилно защо текстовите редактори не разчитат кодировката. Моля за помощ, защото работата върви пак на преинсталл, а не ми се занимава пак с настройки.

Редактирано от stamen81 на Март 28 2009, 13:10

Контакти:  stamen81
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 28 2009, 18:52

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

какво значи "update"-нал си?
само него от цялата графична среда?
откъде/как си го update-нал?
пак ли ще си играем на врачки?
кога ще се научите да описвате проблемите си като хората?

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 28 2009, 20:11

Регистриран: Октомври 2005

Оценка: няма

Ами направих ъпгрейд през синаптика. Преди да го ъпгрейдна, ми излезе иконката, която ме уведомява за нови версии на даден пакет. Кликнах го и там ми изкара нещата, които може да се ъпгрейднат. Дадох му ъпгрейд, изчаках го да ги изтегли, после ги инсталира и процеса завърши. След това, ми се наложи да изтегля от самба сървъра едни текстови документи, и като написах в адрес бара на наутилус smb://ип-то и натиснах ентър ми изкара грешка: "грешка в написаната команда, провери си правописа". От там пробвам пак, пак ми изкарва същата грешка. После какво да видя, уиндолския ми дял също скрит  :12;  Казвам си добре, дай да си изтрия нещата в кошчето и какво да видя, и него го няма. Всичко това стана като завърши ъпгрейда. Рестартирах и пак същата работа. Отварям си браузъра да питам гугъл какво може да е станало, изпрати ме на бъгрепортите в лаунчпада и там всички се оплакват от пачнатия gvfs. Някои там съветват да се преинсталира дистрото, и после да не се ъпгрейдва само gvfs и разни други неща. Даже се оплакват, че и флашките или преносимите им хардове също не се познават, а и при мен не ги познава вече. За сега мисля, че така описано ще ти стане ясно какво съм направил. Ако има нещо неясно пиши.

Контакти:  stamen81
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Март 28 2009, 13:09 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Голям проблем с GVFS

© 2014 Linux Index Project