Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Пръщене от колонките по врме на play-ване
Тема: Пръщене от колонките по врме на play-ване, след преинсталация на ALSA драйверите
Мнение #11 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 25 2009, 21:08

Група: Li maniacs
Регистриран: Септември 2005

Оценка: няма

Здравейте,
Дано не се намесвам късно - да споделя все пак какво мисля.
Първо, какви са ти колонките? Могат ли да бъдат включени към захранването на компа първо те, а контакта за компютъра след тях (Т-образен контакт на колонките към захранването на компютъра), т.е. двете да са заедно един вид, а не отделно включени към захранването? При мен поне има значение - в противен случай колонките САМО пращят, никакъв смислен звук не издават.
Второ - Аз съм с КДЕ 4.2. Въпреки това си инсталирах следните неща, които стандартно са, мисля, към GNOME:
- Sound Server Preferences (PulseAudio Preferences)
- Device Chooser (PulseAudio Device Chooser)
- Manager Your PulseAudio Sound Server (PulseAudio Manager)
- Volume Control (PulseAudio Volume Control)
- Capture Volume Meter (PulseAudio Volume Meter [Capture])
- Playback Volume Meter (PulseAudio Volume Meter [Playback])
При това положение на нещата при мен няма пращене, само от време на време, много рядко - почти незабележимо пукане, припукване, не знам как да го опиша...Прави ми впечатление, че горните инструменти показват използването на ALSA-plug-in-и в PulseAudio-сървъра. Не чиста ALSA.
Трето - В приложението ми за музика, използващо mplayer-енджин, има един бутон за "нормализиране" на звука. Без него няма музика, а чисто пращене. :21;
Най-безпроблемен звук вади като че ли XMMS. Но тва е друга тема. :)

Ath XP 1700+, NVidia, Biostar M7NCG, Повече тук и тук
Контакти:  saejoh

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #12
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 26 2009, 15:01

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2008

Оценка: няма

saejoh мерси за включването, но ще те разочаровам (явно не си прочел предните постове добре). Предложението ти за контакта и т.н. просто няма как да се осъществи, понеже става въпрос на говорителите на лаптоп (това не съм го споменавал), но все пак от написаното преди се вижда че е софтуерен проблем с PulseAudio-то.
Иначе програмите които им избори си ги бях сложил, но не помогнаха :(

Както и да е мерси все пак за съпричастността.

Контакти:  doommaster

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 11 отговор(а) от Август 17 2009, 17:21 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Пръщене от колонките по врме на play-ване

© 2014 Linux Index Project