Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Автоматично стартиране на *.pps ?
Тема: Автоматично стартиране на *.pps ?, Стартиране на презентация при boot?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 30 2009, 10:18

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2009

Оценка: няма

Привет на всички,

Проблема ми е с компютър (Fedora10)на който единствената функция е като се стартира да показва презентация в *.pps формат. При ръчно стартиране презентацията си върви чудесно. Пробвах да стартирам ./пътя/до/презентация.pps през конзола но не се получава, което изключва вузможността да се стартира през rc.local или отнякъде другаде. Предполагам че трябва стартиращ скрипт и си мисля че този скрипт си го има някъде щом като през gnome кликвам на файла и тръгва, но нямам никаква идея как да го открия.
Може и да не съм прав. Никъде не намерих инфо за автоматично стартиране на презентация.

Ще съм благодарен ако някой знае нещо по въпроса и сподели.

Редактирано от boho на Август 30 2009, 10:18
Контакти:  boho

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 31 2009, 14:53

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

доста е относително - pps е файлов формат на някаква програма (предполагам че пускаш презентацията с open office)
при кликане "върху" файлът в ГУИ (gnome) самата среда проверява файловите асоциации и стартира програмата която е асоциирана с файловото разширение (или mime типът) като след това и предава името на файлът като параметър

за да станат нещата както искаш трябва да видиш коя програма се ползва за пускане на файлът и как се подава този файл към нея

например
Код: 
#!/bin/bash
ooimpress /пътя/до/презентация.pps

(забележи че е удачно да се посочва пълния път до файлът а не относителния)

ако желаеш всичко да става автоматично трябва да конфигурираш някой потребител които да се логва автоматично и да стартира горния скрипт - по удачния вариант обаче е да стартираш ръчно Х сървърът - да си конфигурираш променливата на обкръжението DISPLAY и да стартираш горния скрипт - така можеш да избегнеш логване на потребител (и стартиране на графична среда която няма да ползваш така или иначе) - като добавка можеш да стартираш и windows мениджър (ма не виждам смисъл от него - особенно ако презентацията е на full screen)

Редактирано от mcwolf на Август 31 2009, 15:11
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Август 30 2009, 10:18 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » Автоматично стартиране на *.pps ?

© 2014 Linux Index Project