Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: FTP Client, търся графичен FTP клиент
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 21 2005, 21:09
Kwatee

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

Здравейте,

ползвам Suse 9.3 Pro и имам едно малко проблемче - няма FTP клиент, който да ми тръгва коректно. Пробвал съм KBear, но нещо ми е бъгнат и ми заема целия таскбар иконката му (което ме дразни доста), която се показва там (въпреки че го махах и инсталирах наново). Свалих си сорса на последната му версия, но пък ми даваше грешка в компилацията (не беше свързана с липса на някоя библиотека). Затова реших да пробвам нещо друго - gFTP. Това пък не искаше да ми се изкомпилира понеже версията на gtk+ не ми била над 2.0 (а както всеки, който ползва тази дистрибуция може да се увери, версията на gtk e над 2.0; освен ако gtk e различно от gtk+ и тогава може и да греша).

Молбата ми е, ако може да ми препоръчата някой друг графичен FTP клиент или, ако имате идея как да се оправя с проблемите, за които споменах, да кажете. :)
Контакти:  Kwatee
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 21 2005, 22:05
hornet

Регистриран: Април 2005

Пробвай това:
ftp://ftp.pbone.net/mirror....586.rpm

Мнението ми за KBear от един друг форум:
Цитат:

Ами проблема е в KBear. Аз също исках да я ползвам едно време за FTP клиент, но работеше страшно бъгаво. Едно частично решение при мен (аз също съм със SuSE) беше от опциите на програмата да се забрани използването на tray иконата. Разпъването на taskbar-а е заради нея. Но въпреки това програмата продължаваше да работи много нестабилно. Ако трябва да я ползваш нея точно или те урежда номера без tray икона хубаво, но ако ти трябва за FTP клиент ти препоръчвам gFTP - просто чудесна програмка.

Редактирано от hornet на Октомври 21 2005, 22:08

Контакти:  hornet
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 22 2005, 00:47
Kwatee

No avatar chosen

Регистриран: Август 2005

Много ти благодаря. Тръгна от раз! :D
Контакти:  Kwatee