Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Тема: LIRC, как става
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 23 2005, 08:17

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

Привет, имам нужда от малко помощ относно инсталирането и нормалната работа на LIRC. Значи ползвам SUSE 10 kernel 2.6.13-15-default
и доколкото знам точно за SUSE lirc се качва от YaST-a хубаво качен е
ама кво ли не правих и не става да ми сработи дистанционното TV-card е PixelView PlayTv pro2 --То цялата работа е да накарам дистанционното да работи като мишка
Пробвах и от сорс да го компилирам ама дава грешка нещо на някви модули на kernel-a
Контакти:  Odin
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 24 2005, 01:14
mexus

Регистриран: Октомври 2005

Това е само графияния интерфейс http://lirc.org влезни тук и си свали самия енджин и го инсталирай!
Контакти:  mexus

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 243745868
  • MSN  MSN: mexus_bg@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 24 2005, 08:17

Името на енджина е.....                 Да не е xrc
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 24 2005, 13:01
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Цитат:  (Odin @ Декември 24 2005,08:17)

Името на енджина е.....                 Да не е xrc

Точно обратното е ....lirc е казано по виндовски 'драйвера' или енджина ...xrc е емулатор на дистанционно ...
Не се опитвай да инсталираш от сорс ... всичко необходиммо си го има в  Сусе-то ... най-вече настройките са в YAST ...
Хубаво се запознай с докумнетацията, за да знаеш какво правиш...поразрови се из нет-а и виж хората как са постигнали същото, което се опитваш и ти ... само ще ти кажа, че това, което искаш със сигурност работи, но трябва да знаеш как да го настроиш ...
И още нещо ... погледни това и следвай инструкциите, за да можеш да имаш достъп до повечко софтуер по твоя проблем и за да не се налага да инсталираш от сорс ...

Редактирано от stumps на Декември 24 2005, 13:11

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 26 2005, 09:43

Първо Честита коледа на всички  :)
2-ро благодаря за съвета ама нещо пак се инати тоя lirc.Послушахте и инсталирах apt и сега имам повечко софт под ръка(ама synaptiс не стартира ама от конзола работи) Прочетох сума документация как са го подкарали хората ама явно при мене неще.Странното е
1. не намирам нищо от рода /dev/lirc или /dev/lircd просто ги няма
2. като конфигурирам TV-card от YaST при самият тест на дистанционното казваче няма такова или че не го намира или че не се изпозва
3.След като уж мине нормално стъпка 2 и като влезна в Runlevel editor там lirc излиза като пуснат -давам един рестарт на самият lirc при спирането му няма проблеми , ама при пускането изписва "програмата върна 6 не е настроена "
Е аджаба от де да я настроя тая програма.Не съм много бос в Linux ама не съм и такъв разбирач ама ще помоля ако някой отговори да е по - подробно.Благодаря предварително.
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 06 2006, 14:29
stamen81

Регистриран: Октомври 2005

Аз имам също проблем от този вид, и аз имам дистанционно, но нямам тунер. Моето е Media Mаx и се чудя и азкак да го подкарам. На сайта на lirc.org има софт, ама казват, че трябва да се види кой е модела на нашето достанционно и да се напише config файл за него. Е точно това ме закопа, как да го напиша и как да разбера какъв модел ми е дистанционното като нищо не разбирам от това?

Контакти:  stamen81
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 16 2006, 10:49

Здравейте,на въпроса за Lirc никой ли не може да помогне предполагам ,че има доста хора от форума със СУСЕ 10.0 и все някой трябва да е решил тоя проблем . Сума работи прочетох сума глупости направих от прочетеното ама неще да сработи .Много моля наистина за помощ че съм я купил тая карта да гледам TV ама като знам , че не мога да му ползвам дистанционното е много криво,и при положение че това дистанционно може да се направи и на мишка просто ме е яд всеки път като го погледна.Предварително благодаря и ако може за подробни отговори ще съм и задължен освен благодарен,ако пък тръгне да не говорим :)
WEB  
Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юли 31 2006, 21:12
Metatron

Регистриран: Юни 2005

Здравейте, ето как стават нещата под Gentoo:
Уточнявам, че става въпрос за дистанционното на Hauppauge PVR-150:
1: Инсталирате LIRC (LIRC_DEVICES="hauppauge" emerge lirc)
Ако ядрото Ви е твърде ново (>=2.6.17.x) ще се наложи да компилирате CVS снапшот на LIRC.
2: Инсталирате модула (modprobe lirc_i2c) - това би трябвало да осигури device nodе-овете /dev/lircd, /dev/lircmd и /dev/lirc/0.
3: Изнамирате от сайта на LIRC /etc/lircd.conf.
4: Стартирате демона на LIRC (/etc/init.d/lircd start).
5: Конфигурирате си файл с настройки за програмите, подържащи LIRC ($HOME/.lircrc).
6: Конфигурирате /etc/licmd.conf ако искате да ползвате дистанционното вместо мишка и стартирате lircmd.
В общи линии туй е. Ако някой иска нека пита за нещо по-специфично.

hw: Athlon64 3200+, ASUS A8N-E, WD 80GB, WD 250GB, 2x512MB Corsair VS, ASUS EN6600GT/HTD,  Hauppauge WinTV-PVR 150, M-Audio Delta 44
sw: Gentoo default-linux/amd64/2006.1, Portage 2.1.1-r2, Linux-2.6.19-gentoo-r2, gcc-4.1.1, glibc-2.5, alsa-driver-1.0.14_rc1, jack-0.102.20, aqualung-svn
Контакти:  Metatron
WEB  
Общо 7 отговор(а) от Декември 23 2005, 08:17 до сега

© 2014 Linux Index Project