Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » remote desktop win2fc4
Тема: remote desktop win2fc4
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 20 2006, 16:12
scarface

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2005

Оценка: няма

здрасти, имам въпрос за remote desktop, позлвам го през служебното PC за да се вържа с моето у дома,но до сега съм пробвал само win към win, въпроса ми е , тъй като случайо или не забелязах, че към Fedora Core 4 има такова нещо, дали мога да се свържа през уиндоуса към федората в къщи чрез нормалния уиндоуски клиент, предназначен за тази цел или през уиндоуската конзола /впрочем уин-а е 98   :34; / и ако става през конзолата какви команди ще са ми нужни :)
благодаря
Контакти:  scarface
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 20 2006, 18:13
Drakula

Регистриран: Август 2005

Доколкото разбрах въпроса, искаш от служебното си PC (Windows98) да се вържеш към компютъра вкъщи (FC4), използвайки Remote Desktop (т.е. Windows Terminal Services - WTS) клиента. Ако съм разбрал правилно, има някои пречки.
Компютъра, към който искаш да се вържеш трябва да има WTS server. Той се появи за пръв път при Windows 2000 Server, и от тогава го има в XP/2003 и т.н. За съжаление, май няма аналог за WTS server за линукс, или поне аз не намерих такъв.
Бих ти предложил обаче на домашното си PC (с FC) да пуснеш един VNC сървър и да от windows машината да се връзваш посредством VNC клиента. За повече подробности как се пуска VNC сървър под линукс, разгледай сайта на TightVNC.

A rdesktop в линукс е просто клиент за WTS, но не е сървър

Редактирано от Drakula на Март 20 2006, 18:14
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 21 2006, 06:05
scarface

No avatar chosen

Регистриран: Декември 2005

разбрах, много благодаря, истината е, че аз още не съм пробвал дали става връзката, исках предварително да разбера дали има някакъв шанс да стане :), поне сега знам как трябва да е :)
Благодаря
Контакти:  scarface
WEB  
Общо 2 отговор(а) от Март 20 2006, 16:12 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Applications » remote desktop win2fc4

© 2014 Linux Index Project