Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Новини » Li Новини » Microsoft обяви война на геймърите
  • Страница 1 от 1 Skip to Page:
  • 1
Тема: Microsoft обяви война на геймърите
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 09 2005, 12:17

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

OpenGL killed
За пореден път Microsoft открито работи върху тоталното премахване на конкуренцията и този път жертвата е OpenGL. Компанията обяви, че в новата си операционна система (Windows Vista) поддръжката на OpenGL ще се осъществява през Direct3D, което от своя страна ще доведе до драстичен спад в производителността - над 50%. Историята обаче не свършва до тук. Освен всичко това, OpenGL ще бъде поддържан само до версия 1.4, което от своя страна ще откаже разработчиците на софтуер, защото няма да бъдат поддържани новите видеокарти (в момента актуалната версия на OpenGL e 2.0, а версия 1.4 поддържа всичко под nVidia GeForce4 включително и всичко под ATI Radeon 9500).
Дали това е поредното недомислие от страна на Microsoft или хитро преценен ход, с който освен разработчиците на игри използващи OpenGL API ще бъдат засегнати и професионалните 3D приложения като 3D Studio MAX и съответното оптимизирано за целта оборудване за хиляди долари (работещо с OpenGL)? Или просто трябва да се даде начален тласък на WGF (Windows Graphics Foundation), където (пак) се обещават ускорения от порядъка на 50-100% и опит да се завладее целия пазар, отстранявайки конкуренцията в лицето на OpenGL?
Нека само споменем неоспоримите факти към настоящия момент с цел придобиване на по-ясна представа за последиците от бъдещото "бедствие" с предвестник Windows Vista:
- OpenGL e единственият всепризнат, отворен, мултиплатформен графичен стандарт и единствен такъв за Linux/Unix базирани операционни системи, в това число и MacOS
- на един от най-перспективните пазари според Microsoft - този на игрови конзоли, най-големият им конкурент - PlayStation3, поддържа само OpenGL
- игри, използващи OpenGL API: Doom3, Unreal Tournament, Call Of Duty, Return To Castle Wolfenstein, Quake1-2-3, Serious Sam и много други

Редактирано от stumps на Август 09 2005, 14:07

"Linux is for people who hate Windows, BSD is for people who love UNIX"
Контакти:  gog

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 09 2005, 12:34
hornet

Група: Li fans

Оценка: няма

Абе ей.... ТИЯ СЕ ОЛИВАТ БЕ!!! :angry: Абе толкова нагли хора... и в същото време "децата" се радват на новата секира Vista как била много хубава и как изобщо не била тежка и как всичко вървяло и как излизала от StandBy за 2 сек. и т.н. Ето на такива (с извинение "прости" хора) разчитат ония "#%%$%&" от Редмънт. Хората се радват, а те им го слагат толкова надълбоко, че като се осетят няма как да мръднат. Аз също съм казвал, че Windows не е пълен боклук, но това вече преминава границите...

Мале как ми кипна всичко изведнъж... :D

Контакти:  hornet
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 09 2005, 14:41
Plamen

No avatar chosen

Група: Li gurus

Те децата се радват, прав си обаче малко ми е трудно да си представя как агенции които се занимават професионално с дизайн ще захвърлят цялата техника и софтуер която имат (Mac-овете) и ще си навземат pc-та които излизат в Stand By за не знам си колко секунди и за тая операция ще дадат десетки хиляди $. Просто тая картинка някак си не мога да си я представа  :)

Майната им на MS. В един хубав и слънчев ден и те ше го налапат, но да видим кога и от кой ще е  :)

Контакти:  Plamen

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 92916999
  • MSN  MSN: realism@abv.bg
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 23 2005, 00:09
Отарк
Нерегистриран

Дай боже тоя ден да е скоро. Като гледам колко от 3д приложенията са за опън ГЛ, не вярвам големите компании-писачи на софт да преглътнат лесно удара - може да се пренасочат към нещо друго. Току-виж МС се самоубили без да искат  :cool:  :D
Абе крайно време е МС да го ду'ат, не че аз не ползвам МС уин, ама с тия псевдо усъвършенствания и все по-тежки и бъгави приложения на чичко Бил требе да му се ритне софрата, осраха се вече!
Контакти:  Отарк

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 23 2005, 22:04
vic_semionov
Нерегистриран

Тва не ми се вярва да стане, все пак OpenGL е стандарт и на MS изпълнението не е единственото. Ако те го спрат може да се замести с нечие друго. Даже ще се даде възможност на някоя друга компания да изкара малко пари като направи собствена OpenGL библиотека и я продава на windows юзери.
Контакти:  vic_semionov

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 24 2005, 00:19
vic_semionov

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Или поне така се надявам...
Контакти:  vic_semionov
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 28 2005, 14:00
yasnv
Нерегистриран

абе тая афера не ми е много ясна.всички ги псувате,но не мога да разбера с каква цел чичо Бил поема това решение,какво печели той от това?
Контакти:  yasnv

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 28 2005, 15:21

Група: Li psychos

ами знаеш за коя ОС се пишат игрите
а в момента openGL 2 е доста по-бърз от последния DX
защо прогрмистите да пишат за  openGL, като могат да пишат само за DX ?
както съм споменал и в новината, не гледай само пазара на операционни системи, Microsoft играят на още доста пазари, един от които е този на игровите конзоли и PDA, като си спомням преди няколко години как Бил Гейтс го обяви като много перспективен по-печеливш от този на ОС-ми за вбъдеще. Тепърва тези пазари ще се разрастват, а е хубаво когато всички пишат за тебе :)

"Linux is for people who hate Windows, BSD is for people who love UNIX"
Контакти:  gog

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 7 отговор(а) от Август 09 2005, 12:17 до сега
  • Страница 1 от 1 Skip to Page:
  • 1
 » Начало » Li Форуми » Новини » Li Новини » Microsoft обяви война на геймърите

© 2014 Linux Index Project