Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Новини » Li Новини » Windows Vista - най-голямото разочарование на 2007
  • Страница 1 от 3 Skip to Page:
  • 1
  • 2
  • 3
  • Next Page
  • Last Page
Тема: Windows Vista - най-голямото разочарование на 2007
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 20 2007, 00:06
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Windows Vista – 2007 biggest disaster
Според скорошна публикация в PC World за най-големите технически "достижения" на 2007 се оказва, че съвсем "случайно" водач в класацията е Windows Vista.
Сигурен съм, че всеки един от Вас може сам да прецени защо тази "медия" е преценила да постави този несъмнен "лидер" на компютърната мисъл на първо място в класацията и също така всеки има свои собствени причини да направи това освен описаните от PC World. Несъмнено явното разочарование на повечето потребители, което твърдо витае из Интернет пространството, също е в пълен синхрон с показаното от PC World.
Рядко им се случва на хората, но пък един път и тази така наречена медия май е "уцелила 10-ката" ... Вие как мислите?
Пълната класация:
15. Amazon Unbox
14. Municipal WiMax
13. Social Networks
12. Internet Security
11. Microsoft Zune
10. Wireless Carriers
9. Office 2007
8. Apple “Leopard” OS 10.5
7. Voice Over IP
6. The Broadband Industry
5. Apple iPhone
4. Yahoo!
3. Facebook Beacon
2. The High-Def Format War
1. Windows Vista

А някой случайно да вижда open-source продукт в горната класация? ... и ако отговорът е "не", тогава защо ли?

Редактирано от stumps на Декември 20 2007, 13:25

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 28 2008, 23:02

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2008

Оценка: няма

Vista наистина беше разочарование. Но аз не мога да разбреа, какво прави номер 7 в тази класация?
Контакти:  Sett

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 323700122
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 29 2008, 14:03

Регистриран: Октомври 2007

Абсолютна издънка.Майкрософт вече се оливат.Всеки техен продукт по-тежък и по-тежък.Сигурно се опитват да счупат рекорда за най-недъгава ОС на всички времена.Бил Гейтс отдавна си мечтае да е в рекордите на Гинес.Иначе някой знае ли кога спира подръжката на XP—намислил съм да си сложа Slack на мястото на бозата,когато му се спре подръжката.То аз само на Ubuntu-то си работя.Боклучиндоуса не съм го пускал от незнам вече колко дни.

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 29 2008, 19:34

Регистриран: Декември 2006

мисля че спира 2009-та, но и без това потдръжката я няма никъква, дори и за лицензциланите, така че ко ти пречи ся да си сложиш слак, на мен ми пречи факта че принтера ми така и не успях да го подкарам под линукс и това че Lock on:Modern Air Combat също не успях да го подкарам :D Четох някъде че е трябвало да спре тая година но се отлага, или май до края на тая година беше, нз но със сигурност ако от майкрософт просто бяха сложили новото ядро и подобрения по юзърските акаунти да са като на линукс щеше да се получи що годе святна виста, ама не, те пренаписаха определението за думата кич, хп-то е по семпло и не ми дсе драйфа поне от него, ако сравняваме коли хп-то е стар семеен автомобил на 15 години, уникс е някво ферари, а виста е клуоунски микробус пълен с шутове които повтарят "Сигурен ли си" постоянно. Няма да ме е срам да карам хп-то за разлика от вистата, но линукса се пак си е линукс :D
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 29 2008, 21:31

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат: (me4oslav @ Януари 29 2008, 14:03)

Абсолютна издънка.Майкрософт вече се оливат.Всеки техен продукт по-тежък и по-тежък.Сигурно се опитват да счупат рекорда за най-недъгава ОС на всички времена.Бил Гейтс отдавна си мечтае да е в рекордите на Гинес.Иначе някой знае ли кога спира подръжката на XP—намислил съм да си сложа Slack на мястото на бозата,когато му се спре подръжката.То аз само на Ubuntu-то си работя.Боклучиндоуса не съм го пускал от незнам вече колко дни.

Vista не е издънка, чакай да мине малко време :). Когато излезе XP интернета пак беше пълен с подобни изказвания :), но после всички разбраха, че на по - бързичките машини се справя доста добре :). Аз няма да го ползвам, но определено мисля, че е добра система.

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 30 2008, 01:08

добра система може би, но дразнещ интерфейс и изкачащи прозорци които ме пипат "Сигурен ли сте че искате да отворите my computer може да има вирус вътре" , трудности при изключването на някой неща, и най гадното опитът на системата да ме пороби ментално заровиха всички положителни качества на системата.  :29;  :6;  :31;  :8; (сори за многото емоушънки но само така мога да си изразя емоцията в момента на писане :D)
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 30 2008, 17:42

Регистриран: Август 2005

Цитат: (nikolavp @ Януари 29 2008, 21:31)

Vista не е издънка, чакай да мине малко време :). Когато излезе XP интернета пак беше пълен с подобни изказвания :), но после всички разбраха, че на по - бързичките машини се справя доста добре :)

Напълно подкрепям подобна прогноза  :43;

Цитат: 

ама не, те пренаписаха определението за думата кич

Все повече сайтове и приложения мигрират към Vista user experience и той по всяка вероятност ще се наложи като стандарт. Когато XP излезе на пазара почти всички се дразнеха на сините джамци. Сега повечето незакоравeли PC потребители масово ги ползват.

Редактирано от Drakula на Януари 30 2008, 17:42
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 31 2008, 18:32

No avatar chosen

Регистриран: Януари 2008

Аз пък мисля,че "бързата работа е срам за майстора".Струва ми се че с тази
Vista прекалено много се бърза.Но какво да се прави.Когато човек е притиснат до стената и от всякъде му дишат във врата взима пребързани решения.Според мен точно затова спирането на потдръжката на XP се отлага за 2009-а година.Нищо чудно до година да бъде отложена и до 2010-а.
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 31 2008, 21:24

вистата не е бърза работа, тя се позабави с някоя друга годинка май до колкото си спомням.
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2008, 00:29
Нерегистриран

Vista е по-бавна на абсолютно всички конфигурации, в сравнение с XP. Освен това прибавяме и факта, че НЕЯСНО защо, всяка една от новите игри (от 2007г.) вървят средно с 7 fps по-малко на Vista. Потребителите се ядосват, че "еди-коя-си" програма не върви под Vista. За финал - системните администратори и т.н. хора тип "разбирачи" гласуват против Vista (и продължават да го правят).

И... какво е новото във Виста? Имам предвид функционално? А да... 2-3-4-5 нови функции "без които не можем"... не, благодаря!

Оставам си с XP Service Pack 2 и Debian/Ubuntu очаквайки Service Pack 3 & Ubuntu 8 Beta 1/2.

Това е от мен. Приятен и успешен ден!
Контакти:  mutha

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 20 отговор(а) от Декември 20 2007, 00:06 до сега
  • Страница 1 от 3 Skip to Page:
  • 1
  • 2
  • 3
  • Next Page
  • Last Page
 » Начало » Li Форуми » Новини » Li Новини » Windows Vista - най-голямото разочарование на 2007

© 2014 Linux Index Project