Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » За Linux-Index » Проблеми » Много дребен шрифт на сайта
Тема: Много дребен шрифт на сайта
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Май 15 2007, 00:11

Група: Li fans
Регистриран: Май 2007

Оценка: няма

Размера на шрифта на сайта излиза изключително дребничко при мен. Ето два скрийншота. Аз съм на 1680 x 1050, 68 dpi..

:12;

Ivan N. Zlatev

Web: http://www.i-nZ.net
"It's all some kind of whacked out conspiracy."
Контакти:  i-nZ
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 15 2007, 11:34
stumps

Група: Li psychos
Регистриран: Април 2005

Да, съществува такъв проблем, но той не идва от страна на нашия проект, а от неподходяща конфигурация на шрифтовете под Линукс в комбинация с настройки за Firefox ...

Два месеца работа с компютъра спестява два часа четене на документация

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.
Контакти:  stumps

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 15 2007, 16:08

Ivan N. Zlatev

WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 15 2007, 23:36
quintessence

Регистриран: Август 2005

stumps , проблемът не е в това. При мен го има също този проблем . Всеки друг сайт реагира на промени по шрифта , изключение прави LI . С различни browser-и пробвам - ефект няма. Единствено реагира на ctrl + +/-,което е изключително досадно честно казано . Няма как да тествам под Windows в момента , но утре ще си редактирам поста . 99% съм сигурна , че не опира до OS настройване по шрифт/графична среда/резолюция/etc ... От друга страна така като гледам source-а на страницата няма логика ... все пак аз съм стигнала донякъде де :))) Реагира на смаляване на шрифта с FF 2.0.0.2 от настройките на browser-a , но не и на увеличаване.
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 00:25

Регистриран: Август 2005

Тъй ... общо взето след няколко теста , ще споделя само няколко .. изводите нататък си ги правете сами :P  

|. Browser: Firefox 2.0.0.2

1. - default font: sans-serif , size: 20 ... fonts for western: prop: sans-serif , size: 20 , monospace: sans-serif ,size: 20 ; min. font size 16 - <b>без</b> отметка сайта да не се съобразява с моите настройки

2. - deafult font: serif , size: 10 ... fonts for western : prop: serif , size: 10 , monospace: serif , size: 10 ; min. font size : 9 - <b>с</b> отметка сайта да не се съобразява с моите настройки

3. - default font: serif , size 24 ... fonts for western: prop: serif , size: 24, monospace: serif , size: 24 ; min. font size : 20 - <b>без</b> отметка сайта да не се съобразява с моите насторйки

||. Browser: Opera 9.10 build 521

1. - normal font: helvetica , size: 24 , monospace: utopia , size: 24 ... min. font size 15 ... Opera няма такава опция като FF ...

Красноречиво . Шрифтовете с Opera на око ги подбирах , същите съм ги тествала и с FF , без ефект в промяна с шрифта . За съжаление не знам как стана този номер с намаляването на шрифта - не мога да го постигна пак с FF .

Проблемът , stumps , не е в нашите телевизори ... Понеже не уважавам много много FF и производните продукти на mozilla / прекалено много CPU & RAM папат / , понеже пък и заради други неща не го харесвам този browser ... единственото , което ще кажа е ,че с Opera няма проблем . offtopic : Opera-та я харесвам , защото само тя може да работи под OBSD с flash-plugin . Не опира до разработчиците на OS-a този проблем . Петицията от години я има и сигурно ще я има още дълго ... но как пък така един толкова популярен и отскоро вече заместител на IE не може да работи с flash-plugin под определена OS. както и да е ...
Относно темата ... някой друг да каже под каква OS с какъв browser гледа LI и какви са му настройките на browser-a . Факт е обаче , че LI е единственият сайт от тези , които съм отваряла и не реагира на промените ... батко Пламене ? :)))

EDIT

| . IE 7
 - без промяна . С FF единствено като се сложи отметка на allow site ... шрифта се вижда нормално дребно при промяна в размера и etc ...

Гледам го на 1024x768 резолюция , 1280x1024 и едно и също :)))

Редактирано от quintessence на Май 16 2013, 23:38
Контакти:  quintessence

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 02:05

Ето скрийнс и от бозата. 1672x969. Доста дребничко отново.

* Боза с Firefox

* Боза с IE6

Ivan N. Zlatev

WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 16 2007, 10:43
stumps

Цитат:

Ето скрийнс и от бозата. 1672x969. Доста дребничко отново...

Колеги, сега разбирам от къде идва проблема ... при тази резолюция няма как да не ти изглеждат малки шрифтовете на Li ... сайтът е оптимизиран за 1024х768 ...

Статистиките показват, че посещенията на потребители с резолюция над 1152x864 са под 1% от общия брой посещения ...

Бизнесът на Microsoft е бизнес за трима: Един пише вируси, друг прави антивирусни, а третият продава (псевдо)операционна система за тях.

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 17 2007, 10:01
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

При мен резолюцията ето какво дава xdpyinfo:
Код: 
....
 dimensions:    1280x1024 pixels (412x260 millimeters)
 resolution:    79x100 dots per inch
 depths (7):    24, 1, 4, 8, 15, 16, 32
.......

При тези настройки шрифтовете във FF беше *ужасна* при някои сайтове(аз ползвам КДЕ). Не знам поради каква причина, но браузъра изобщо не се съобразяваше с промените, които правех по настройките и по специално шрифтовете(пичовете от GTK ми казаха, че трябва да бурникъм по ~/.gtkrc, но и това не помогна. Дори един ден сложих 27 Ариал и това не промени нещата(все едно, че не съм пипал изобщо). Друг е проблема при konqueror - Fonts - Arial; encoding utf-8; Minimal size 11; Medium size 15 - при тези настройки сайта се вижда *почти* перфектно, казвам почти, защото където има връзки явно се образува нещо като клетка, която просто "убива" част от шрифтовете. И аз както quintessence съм забелязал добрия порт на опера за Linux - тя работи прекрасно ;)

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 21 2007, 13:43
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus

Оценка: 5

размерът на шрифтът е фиксиран твърдо (размерът е в пиксели) - напълно нормално шрифт 11 пиксела да изглежда мъничкък на големи монитори и огромен на малки

може би е добра идея да се ползват пунктове като мерна еденица там кадето е възможно

-------
относно настройките които правите от браузерите - те са валидни за "зоните" в които не е зададен нищо за размер на шрифт - демек в ли не би трябвало да работят почти никаде
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Май 21 2007, 16:45
stumps

Цитат:  (mcwolf @ Май 21 2007,13:43)

размерът на шрифтът е фиксиран твърдо (размерът е в пиксели) - напълно нормално шрифт 11 пиксела да изглежда мъничкък на големи монитори и огромен на малки

може би е добра идея да се ползват пунктове като мерна еденица там кадето е възможно

-------
относно настройките които правите от браузерите - те са валидни за "зоните" в които не е зададен нищо за размер на шрифт - демек в ли не би трябвало да работят почти никаде

Mcwolf, както винаги е прав ... но поради липса на достатъчно време в момента, до пълното отстраняване на проблема шрифтът на форумите е увеличен  мъничко (временна мярка).

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 14 отговор(а) от Май 15 2007, 00:11 до сега
 » Начало » Li Форуми » За Linux-Index » Проблеми » Много дребен шрифт на сайта

© 2014 Linux Index Project