Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Kernel modules problem
Тема: Kernel modules problem
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 09 2006, 11:24
sleepwalker

Група: Li fans
Регистриран: Август 2006

Оценка: няма

Зравейте,

налага ми се да използвам модулът ipt_TTL за firewall-a, за да мога да използвам target -j TTL --ttl-set 64

Проблемът: в /lib/modules/2-6-8.1-12mdk/kernel/net/ipv4/netfilter (Mandrake 10.1) нямам този модул като target, i.e ipt_TTL, имам го под формата на state, i.e. ipt_ttl

Версията на iptables 1.2.9

Разбирам, че трябва да правя patch-o-matic и после да прекомпилирам ядрото .
От този линк how to се казва как става това, но какво е CVS :
   # cvs -d :pserver:cvs@pserver.netfilter.org:/cvspublic login

(When it asks you for a password type `cvs';).

# cvs -d :pserver:cvs@pserver.netfilter.org:/cvspublic co netfilter/userspace netfilter/patch-o-matic

Както споменах - дистрибуцията ми е Mandrake 10.1?

Sorry за , най-вероятно, lammer-ския въпрос :12;

А и няма ли да е по-добре и по-малко рисковано да омажа нещо, ако направо си компилирам по-нов кърнел, като гледам в кърнела на Fedora  c5 този модул си го има?

И още нещо. Каква е оценката на риска при по-голяма амплитуда във версиите на ядрото, например по-рисковано ли е да премина от 2.4.20 на >=2.6.15 от преминаване на ~2.4.x, където x>20 :)?

Редактирано от sleepwalker на Август 09 2006, 12:12

Never sigh for better world
It's already composed, played and told
Контакти:  sleepwalker
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 10 2006, 14:04
Nik_123

No avatar chosen

Регистриран: Юли 2006

В ядрата на мандрейк тоя модул го няма, но в ядрата на мандрива го има. Можеш да направиш следното- да си прекомпилираш ядро от сорс код (kernel.org) и при самото прекомпилиране да му сложиш всички опции за netfilter, IPv4 и IPv6. Или просто да ъпгрейднеш мандрейка до мандрива 2006, ако можеш да си го позволиш- хардуера ти имам предвид.
С patch-o-matic, iptables и ipset се пачва ядро, когато го компилираш от сорс- ЕТО инфо как става, но доколкото знам, няма да стане номера с готово пакетирано ядро като твоето. Имай предвид, че ако ще прекомпилираш сам ядрото, трябва и да го пачнеш преди това със Supermount -Supermount_howto
за да ти работи и опцията Suermount за сиди-тата и флопито. Другият вариант е да махнеш всичко съдържащо Supermount от /etc/fstab -т.е да си настроиш маунтването на сиди-тата и флопито да не позлва Supermount

AMD Duron 1100MHz 256 RAM GeForce FX 5500 256 RAM
Mandriva 2007.1 Spring
kernel-2.6.21.1-2mdvcustom #1 SMP
Gnome 2.18
Контакти:  Nik_123
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 11 2006, 10:29
sleepwalker

Благодаря за отговора, Ник,

прочетох линковете, които си ми оставил; Като че ли клоня към директна Mandriva, но какво ще кажеш за следната конфигурация:

CPU 500 MGHz
HDD 40 GB
RAM 64 MB

WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 11 2006, 19:37
Nik_123

No avatar chosen

Регистриран: Юли 2006

Слабичка ти е машинката, според мен, за мандрива... виж във форумите на linux-bg.org, един юзър там с твоя мандрейк също беше писал тема за ipt_TTL, penko_70 май му беше логина, в неговата тема доста инфо бяха постнали за ТТЛ.

Едит: Или пък в краен случай се пробвай да прекомпилираш собствено ядро, като включиш и тоя модул. Пиши, ако се решиш на тая стъпка, в неделя вечерта, като се прибера вкъщи, ще мога да ти дам повече информация относно прекомпилирането на ядро

Редактирано от Nik_123 на Август 11 2006, 19:40

AMD Duron 1100MHz 256 RAM GeForce FX 5500 256 RAM
Mandriva 2007.1 Spring
kernel-2.6.21.1-2mdvcustom #1 SMP
Gnome 2.18
Контакти:  Nik_123
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 13 2006, 12:36
sleepwalker

Nik, благодаря отново,

да споделя преди време компилирах ядро - бях с Fedora C5 2.6.15-1 и компилирах 2.6.16-1, доколкото помня го направих понеже ми трябваше последния драйвер на ALSA, за да ми тръгне звуковата карта (не успях да инсталирам само него, та компилирах цяло ядро), та помня, че доста пъти, докато стане все ми даваше Kernel panic, докато накрая не успях да го излъжа с image-a, но мамка му не помня командата и опцията, която се задаваше относно image-a, тогава т'ва ме спаси - но го правех на домашното pc, а Mandrake-a ми е server, и ме е малко страх да не отече работата в много време ;)
Аха, сетих се, сега като се порових, значи нещо даваше проблем с един модул, че ми липсва или нещо от сорта, и успях да го излъжа като му дадох:
mkinitrd --builtin=module еди-какво си,
като module бе проблемният според него модул ...
Ще погледна форума, който ми препоръчваш, и благодаря за отговорите ти отново!
Поздрав

Редактирано от sleepwalker на Август 13 2006, 12:46

WEB  
Общо 4 отговор(а) от Август 09 2006, 11:24 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Kernel modules problem

© 2014 Linux Index Project