Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Прекомпилиране на ядро
Тема: Прекомпилиране на ядро
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Януари 31 2007, 22:22
BgFallen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2007

Оценка: няма

Имам няколко простички въпроса за прекомпилиране на ядрото... прочетох няколко страници и няколко теми относно това, но няколко неща не ми стана напълно ясно и искам да попитам преди да започна да експериментирам... Когато свърша с прекомпилирането, линукс дистрибуцията ще ползва това ядро, което аз съм направил или? или ще си използва старото? трябва ли да направя нещо и какво за да зарежда новото ядро и при евентуална грешка да върна старото? Няколко прости въпроса, но просто не ми станаха много ясни нещата...

Live another day, climb a little higher, find another reason to stay...
Контакти:  BgFallen
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 08:45
devik

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Ако прекомпилираш ядрото в груб ще се появят и двете версии и ще може да си избираш коя да стартира.Първо пробвай дали новата тръгва и тогава трии старата.Но според мен това е доста работа ,а има готови кернели  които работят доста добре - напр.linux-image2.6.18-7 за тестинг.Ако някой модул който ти трябва го няма можеш да го добавиш от сорса му.Иначе компилирането ти задава около 1000 въпроса на които трябва да отговориш.А за повече инфо виж тука
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 16:18
BgFallen

Хмм, ясно, значи е по-добре да си сложа готово ясро... това нещо мога ли да го извърша със Sypnatic? Или ще трябва ръчно да го разархивирам в /usr/src/ ? Благодаря за книжката, ще ми влезе в голяма употреба :60;

WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 18:33
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (BgFallen @ Февруари 01 2007,16:18)

Хмм, ясно, значи е по-добре да си сложа готово ясро... това нещо мога ли да го извърша със Sypnatic? Или ще трябва ръчно да го разархивирам в /usr/src/ ? Благодаря за книжката, ще ми влезе в голяма употреба :60;

Лично аз ти предлагам да почетеш по темата.Ядрото се държи много по различно, когато е оптимизирано за твоя процесор с допълнителни опции в Makefile-a и така нататък виж това и това ще почетеш доста, но все пак рано или късно ще си благодарен повярвай:)

П.С.Лично аз ползвам и тези допълнения като сложа и архитектурата си -march=pentium4

Редактирано от nikolavp на Февруари 01 2007, 18:34

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Февруари 01 2007, 22:43
BgFallen

Благодаря за препратките, ще ги прочета, колкото и време да отнеме, в четенето му е майката  :) Пък като почетем още по въпроса, като станем по-компетентни ще видим какво ще превим... Благодаря за линковете, и на devik за линка с книжката  :60;

WEB  
Общо 4 отговор(а) от Януари 31 2007, 22:22 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Прекомпилиране на ядро

© 2014 Linux Index Project