Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Как да стартирам новото ядро
Тема: Как да стартирам новото ядро, kernel 2.6.20.7 - Slackware 11.0
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Април 26 2007, 19:16
silverback

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Февруари 2006

Оценка: няма

Значи, в момента съм с ядрото 2.4.33.След като си свалих 2.6.20.7 и го компилирах, копирах System.map в /boot, както и vmlinuz и bzImage (за всеки случай).В конфигурационния файл на лило /etc/lilo.conf там където пише image = /boot/vmlinuz го оставих веднъж така,тъй като бях подменил стария с новия vmlinuz.После го смених и на image = /boot/bzImage, ама нъцки.При всичките опити си зарежда ядрото 2.4.Какво съм пропуснал.....Kaто стартирам /sbin/lilo ми изписва Fatal: Partition entry not found. Иначе всичките си действия съм изпълнил по Slackware Essentials - книгата.
Как да се случи нещо,а ? :6;  :29;  :14;

Редактирано от silverback на Април 26 2007, 19:27

Salus populi, suprema lex!
Контакти:  silverback
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 27 2007, 10:50
Drakula

Регистриран: Август 2005

/sbin/lilo се стартира за да се обнови самия bootloader с новия конфигурационен файл. Тъй като получаваш съобщение за грешка при стартирането му предполагам не си написал lilo.conf както трябва.
Това е и причината да ти се стартира старото ядро - докато не успееш да пуснеш /sbin/lilo успешно няма да стане номера :)
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 27 2007, 13:37
silverback

No avatar chosen

Регистриран: Февруари 2006

Реших проблема генерално.Инсталирах наново lilo и то си зареди новото ядро.Обаче.....
....като му дам да зареди Линукс, излиза черен екран ,с една много тънка тъмно синя линийка в горния край.
Понеже диодчето на компа светеше решеих,че може би просто не ми изписва зареждащите програми и изчаках.След известно време написах на сляпо root,enter, въведох си паролата,написах стартХ, но нищо не стана.Явно е и ,че няма да стане.
Да обаче аз ядрото го свалих от kernels.com.При компилацията не съм махал нито един модул.Единствено добавих поддръжка на USB PnP.
Според вас от какво може да е?  :12;

Salus populi, suprema lex!
Контакти:  silverback
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 27 2007, 16:28
Drakula

Регистриран: Август 2005

Сайтът kernels.com не е достъпен за мен.
Тая синя линийка ме навежда на мисълта, че в ядрото е включен framebuffer support. Прекомпилирай ядрото без какъвто и да било frame buffer support. По този начин по време на зареждането ще си в текстов режим и поне ще можеш да виждаш какви съобщения излизат.

PS: Официалният сайт на линукското ядро е http://www.kernel.org/

Редактирано от Drakula на Април 27 2007, 16:30
Контакти:  Drakula
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Април 26 2007, 19:16 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Как да стартирам новото ядро

© 2014 Linux Index Project