Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » ATI Radeon X1300pro Drivers
Тема: ATI Radeon X1300pro Drivers, Debian 4.0 KDE 3.5
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юни 01 2007, 18:29
stormbreaker

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Май 2007

Оценка: няма

Може ли да обясните как да си сложа драйверите за Радеона ми! И искам да знам дали е от драйверите това - като си сменя разделителната способност и ми растартира X и пак си седи на 1600x1200
Контакти:  stormbreaker
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 01 2007, 22:19
liubeto

No avatar chosen

Регистриран: Декември 2005

Здрасти аз съм чел преди време от тук това е официалното howto, има го преведено тук. След като си го инсталираш, при мен се получаваше същото при рестарт на Х-а си стоеше само високата резолюция използвах командата aticonfig и след това ме е страх да не те излъжа затова си пусни aticonfig --help и разгледаи всички команди от там се оправя резолюцията. Ако не се оправиш пиши ще бъда по- подробен, че сега нямам линукс пред мен и всичко е по спомени. Айде успех!

Once you go slack, you never turn back :)
Контакти:  liubeto
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 02 2007, 11:04
stormbreaker

No avatar chosen

Цитат:  (liubeto @ Юни 01 2007,22:19)

Здрасти аз съм чел преди време от тук това е официалното howto, има го преведено тук. След като си го инсталираш, при мен се получаваше същото при рестарт на Х-а си стоеше само високата резолюция използвах командата aticonfig и след това ме е страх да не те излъжа затова си пусни aticonfig --help и разгледаи всички команди от там се оправя резолюцията. Ако не се оправиш пиши ще бъда по- подробен, че сега нямам линукс пред мен и всичко е по спомени. Айде успех!

Направих всичко и драйверите се инсталираха успешно. Проблема е че след рестарт ми излиза черен екран и неще да се зареди KDE-то. :29;  :29;
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 02 2007, 12:04
liubeto

No avatar chosen

Даде ли му aticonfig --initial след като ги инсталира и какво става някаква грешка не ти ли изплюва или стои само черен екран...нещо да те изхвърля в конзолата???Дай ми повече инфо.

WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 02 2007, 12:12
tolostoi

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Ако искаш пробвай Debian-ския начин
http://www.myfreesoft.net/phpBB2/viewtopic.php?t=251
http://forums.debian.net/viewtopic.php?t=14139
Иначе голямата резолюция се настройва лесно ама ти май си омазал нещо друго, пробвай първо
Код: 
dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
дали няма да оправи нещата, и дай да видим xorg.conf

Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 02 2007, 12:58
stormbreaker

No avatar chosen

Кажете как да премна в текстов режим без да си включва KDE и KDM при боотването за до пробвам да го оправя. Аз със сигурност съм омазал нещо :33; . Гледах aticonfig --help и никъде не видях aticonfig --initial може и да не съм го забелязал, защото инфото беше доста длъжко.

Между другото бях пробвал първия линк, но се оказва, че тези пакети не може да ги намери. Дори и от интернет пробвах и пак не ги намира.

Редактирано от stormbreaker на Юни 02 2007, 13:01
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 02 2007, 13:25
liubeto

No avatar chosen

Така значи това с aticonfig --initial се пуска накрая на инсталацията на драйвъра, за да ти конфигурира драйвъра, но така го прави, че колкото да успееш да си подкараш Х-а след рестарт :) Така, какво бих се пробвал аз да направя, след рестарт пробвам да влезна във виртуална конзола с CRTL+ALT+F3 да кажем, от там влизам в /etc/inittab и на default runlevel му слагам 3. Запазвам и рестартвам. Сега би трябвало да стане да влезнеш направо в конзолен режим. Има само една подробност аз съм с Слак и дали при тебе така ще стане не съм сигурен...??

WEB  
Мнение #8
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 02 2007, 14:00
stormbreaker

No avatar chosen

Цитат:  (liubeto @ Юни 02 2007,13:25)

Така значи това с aticonfig --initial се пуска накрая на инсталацията на драйвъра, за да ти конфигурира драйвъра, но така го прави, че колкото да успееш да си подкараш Х-а след рестарт :) Така, какво бих се пробвал аз да направя, след рестарт пробвам да влезна във виртуална конзола с CRTL+ALT+F3 да кажем, от там влизам в /etc/inittab и на default runlevel му слагам 3. Запазвам и рестартвам. Сега би трябвало да стане да влезнеш направо в конзолен режим. Има само една подробност аз съм с Слак и дали при тебе така ще стане не съм сигурен...??

Ще пробвам после, че сега имам друга работа. Ако пък не стане ще инстална Debiana наново!
WEB  
Общо 7 отговор(а) от Юни 01 2007, 18:29 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » ATI Radeon X1300pro Drivers

© 2014 Linux Index Project