Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » nVIDIA Drivers проблем с инсталацията
Тема: nVIDIA Drivers проблем с инсталацията, Не ще да ги инсталира :(
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 20 2005, 13:36
LeXTeR

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

Здравейте. Значи инсталирах си Debian от LiveCD Knoppix. И имам 2 проблема. Единият е, че не мога да си инсталирам драйверите на nVIDIA. Казва , че трябва да преконпилира кърнъла, но след като почне дава грешка. Имам ЛОГ файловете от инсталацията. Другият проблем е, че някои програми ми бавят необичайно много. Когато бях на LiveCD-то нямах такива проблеми. Интересното е, че бавят само при стартирана интернет мрежа. Дори като се стартира Линукс го чакам поне 10 мин... и пак казвам - това само при стартирана интернет мрежа. Нагласена е да се стартира автоматично с Лиукс-а. Моля за помощ. Ако трябва ще поствам Лог-файловете.
Контакти:  LeXTeR

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 20 2005, 16:13
mcwolf

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

sudo apt-get install nvidia-glx

ако си свалил драйверите от сйатът на nvidia вариянтите за инсталиране са два - стартираш инсталационният скрипт без параметри (така ще трябва да минеш през прекомпилиране на ядро) или го стартираш с параметър --add-this-kernel (това ще създаде още един скрипт който ще представлява драйверът за твойта система - след това трябва да го стартираш него за да го инсталираш) - но както вече си разбрал не трябва да е стартиран Х-ът при тоя вариянт
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 20 2005, 16:46
LeXTeR

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Август 2005

Оценка: няма

Като стартирам без параметри и ми дава че ще прекомпилирам ядрото изкарва грешка и не го компилира... Второто не съм го пробвал, а това с Х.... нещо не съм го разбрал :)

П.П. А това: "apt-get install configure-debian" какво ще направи? Да я напиша ли командата?
Контакти:  LeXTeR

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 21 2005, 15:20
Zero_effect

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2005

Оценка: 5

Ne sum instaliral driveri za nvidia pod Debian, no moga da ti kaja pod red hat podobiqta kak stava:

nujen ti e kernel-devel i da spresh SELinux (setenforce 0), sled koeto deistvash po instrukciqta, koqto ti instalira drivera i vsichko e nared.

apt-get shte ti svali drivera i shte ti go instalira avtomatichno. Pishi, nqma strashno.
Контакти:  Zero_effect

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 94584818
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Август 20 2005, 13:36 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » nVIDIA Drivers проблем с инсталацията

© 2014 Linux Index Project