Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Как да инсталирам драйвери за уебкамера под Ubuntu
Тема: Как да инсталирам драйвери за уебкамера под Ubuntu, Microsof LiveCam VX 1000
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Октомври 04 2007, 11:42
Biskata

Група: Li fans
Регистриран: Март 2007

Оценка: няма

Здравейте,
Начинаещ съм и не знам как да си инсталирам драйвера за уебкамера Microsoft LiveCam VX 1000. С Убунту съм. Намерих драйвера за камерата тук. Драйвера е gspcav1-20070508.tar.gz. Моля, някой да ми помогне и обясни как да го инсталирам, за да мога да си ползвам камерата. Благодаря.

Контакти:  Biskata

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 333617563
  • MSN  MSN: b_radev@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 04 2007, 20:46
delafer

Регистриран: Март 2006

В убунту има готов пакет за  gspca - инсталирай си го от apt-get или synaptic (add-remove software). Не те съветвам да инсталираш от соурс, да не говорим, че в убунту ще ти трябват много допълнителни пакети за да компилираш... ако те интересуват подробности хвърли поглед
тук

Даже онзи ден, тествайки бета-версията на 7.10, нямаше нужда да инсталирам нищо - модулът беше включен автоматично при инсталирането...

Редактирано от delafer на Октомври 04 2007, 20:57

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 06 2007, 18:23
Biskata

В търсачката на Synaptic написах gspca и излезе само един резултат - gspca-source и след като го маркирах се отвори прозорец в който имаше още някакви пакети, които се оказа, че също ще трябва да се инсталират. Инсталирах всичко. Сега имам пак въпрос, сигурно е много тъп, но като не разбирам все още....е така, за което се извинявам. Как мога да си пусна камерата, за да я проверя как работи и с коя програма мога да я използвам, така както ползвам Skype и Windows Live Messenger под Windows?

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 06 2007, 20:32
delafer

Регистриран: Март 2006

Еми прочети статията към която ти дадох линк, там е обяснено. Иначе за работа от десктопа - за снимки и настройки на видеото си инсталирай програмата camorama - пак през synaptic.
Успех  :43;

"Imagination is more important than knoledge" A.Einstein
Контакти:  delafer
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 06 2007, 23:36
Biskata

Благодаря за помощта. Инсталирах програмата, за която ми спомена, но през нея почти не се вижда нищо. За да се виждам що годе добре, трябва да включа някой прожектор да осветява. Има ли начин да се направи по-добра видимост. Под Windows е идеално. Дори без светлина(само светлината от монитора) се виждам, а сега под Убунту почти не се виждам на пусната лампа. Има ли програма, с която да може да се вижда по-добре?

• AOL  AOL:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Октомври 04 2007, 11:42 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Как да инсталирам драйвери за уебкамера под Ubuntu

© 2014 Linux Index Project