Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » ntfs и opensuse 10.3
Тема: ntfs и opensuse 10.3, Как да пиша върху ntfs?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 19 2007, 11:45
luspa

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2007

Оценка: няма

Добър ден.
Съвсем от скоро съм с линух в момента ползвам сусе 10.3 и графична среда кде. Всичко си върви по мед и масло освен това , че не мога да пиша върху уиндоуските дялове :14;  . Прочетох че сън нямал роот права, но и като роот пак не мога да пиша. Инсталирах си ntfs-3g но пак нищо дяловете са монтирани както трябва по време на инсталацията и мога да чета от тях без проблеми. Моля които е успял(а те сигурно са много) да инсталира драивер или каквото там трябва да ми обясни като на пълен олигофрен  :D , тъи като все още не са ми ясни някои неща.
Мерси предварително на отзовалите се.
Лек ден.
Контакти:  luspa
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 19 2007, 12:35
cdiem

No avatar chosen

Група: Li maniacs
Регистриран: Февруари 2007

Чета от http://en.opensuse.org/NTFS Доколкото разбирам, трябва да вмъкнеш "umask=0002 " в "/etc/fstab".
т.е.,
1) с любимият ти текстов редактор (gedit, kate, nano, ...) като root отваряш файла /etc/fstab
2) преглеждаш примерите на страницата, която ти дадох относно suse 10.3 (http://en.opensuse.org/NTFS#openSUSE_10.3)
3) и съобразно това какъв вид ти е диска (SATA, IDE или друг), го променяш файла по дадения ти пример.
4) записваш файла (Save), и на теория трябва да си готов.

Не използвам Suse, дано това ти свърши работа.
Контакти:  cdiem

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 19 2007, 13:37
luspa

No avatar chosen

Оправих се инсталирах ntfs-config и премахнах омразния hiperfil.sys от единия дял които ми правеше проблеми още при инсталацията. Мерси все пак на cdiem за бързия отговор.

Редактирано от luspa на Декември 19 2007, 13:38
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 10 2008, 13:21

No avatar chosen

Добър ден отново,
Пишав тази тема тема защото проблема ми е подобен и няма смисъл да правя нова. Та от ден, два сусето не иска да монтира флаш памети и усб хард диск. Успявам само чрез конзолата, докато преди това само ги пъхах в усб-то и готово след това "демонтираи" и това беше цялата философия. Въпроса ми е имали начин да си върна лесното монтиране без конзоли ами да си е както преди. При поставянето на устроиство ми се отваря konqueror и ми излиза грешка "достъп отказан" и не ми го монтира в /медиа докато не му кажа чрез съответната команда. Не е болка за умирачка но компютара се ползва и от други хора които са свикнали на  виндолс.
Приятен ден.

Редактирано от luspa на Март 10 2008, 13:21
WEB  
Общо 3 отговор(а) от Декември 19 2007, 11:45 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » ntfs и opensuse 10.3

© 2014 Linux Index Project