Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Въпрос за видео драйверите
Тема: Въпрос за видео драйверите
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 30 2007, 18:36
magarence

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Октомври 2006

Оценка: няма

Искам да попитам, защото не ми е много ясно, какво всъщност се прави след като драйверите се инсталират и дойде време за Aticonfig(понеже съм с карта на Ati).Тука, на този момент се спъвам и край.Пиша го това аticonfig в конзола, излизат някакви неща, цифри, параметри и аз не знам как да ги нарека и от там нататък не зная какво да правя.Някъде нещо на български писано няма ли точно за това нещо?
Контакти:  magarence
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 30 2007, 21:02
nfsto

No avatar chosen

Регистриран: Юни 2006

Не си казал каква дистрибуция ползваш
Каква ти е видео картата
Тука няма гадатели
http://ati.amd.com/support/driver.html
https://a248.e.akamai.net/f....st.html
Контакти:  nfsto
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 30 2007, 21:31
magarence

No avatar chosen

OpenSuse 10.3 и Ati Radeon 9600.Това с драйверите съм го пробвал на други дистрибуции не и на Suse-то.Сега все още съм в началото и пробвам различни неща, но доколкото виждам май ще остана със Suse-то, защото най добре се държи и ми допада като цяло.От цялата работа ето това не ми е ясно как се прави като се стигне до там Launch the Terminal Application/Window and run /usr/X11R6/bin/aticonfig --initial to configure the driver.Защото както казах и в първия си пост, след тази команда в конзолата излизат неща, които не разбирам и не знам как и какво се прави от там насетне.
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 30 2007, 23:04
saejoh

Група: Li maniacs
Регистриран: Септември 2005

Цитат:  (magarence @ Декември 30 2007,21:31)

...От цялата работа ето това не ми е ясно как се прави като се стигне до там Launch the Terminal Application/Window and run /usr/X11R6/bin/aticonfig --initial to configure the driver.Защото както казах и в първия си пост, след тази команда в конзолата излизат неща, които не разбирам и не знам как и какво се прави от там насетне.

Добре де, само не разбрах защо вместо да дадеш точните съобщения на конзолата след въпросната команда, ти повтаряш едно и също...Още ли мислиш, че има гадатели тук?

Ath XP 1700+, NVidia, Biostar M7NCG, Повече тук и тук
Контакти:  saejoh

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 01 2008, 14:17
magarence

No avatar chosen

Цитат:  (saejoh @ Декември 30 2007,23:04)

Цитат:  (magarence @ Декември 30 2007,21:31)

...От цялата работа ето това не ми е ясно как се прави като се стигне до там Launch the Terminal Application/Window and run /usr/X11R6/bin/aticonfig --initial to configure the driver.Защото както казах и в първия си пост, след тази команда в конзолата излизат неща, които не разбирам и не знам как и какво се прави от там насетне.

Добре де, само не разбрах защо вместо да дадеш точните съобщения на конзолата след въпросната команда, ти повтаряш едно и също...Още ли мислиш, че има гадатели тук?

Не бе човеко, не си ме разбрал.След въвеждането на командата aticonfig --initial в конзолата излизат параметрите за конфигурирането на драйвера.Това не зная как се прави и какви команди се задават, за да завърши всичко успешно.Иначе ако не го направя ми казва, че има проблем с драйвера или нещо от тоя сорт.
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Януари 02 2008, 23:37
liubeto
Нерегистриран

Здрасти, Ч.Н.Г. на всички, сега по темата, доколокото си спомням aticonfig --initial се използваше автоматично да ти конфигурира картата, а ако искаш сам да си донастройш Х-а, се пишеше aticonfig --help и то ти изкарва какви параметри да въведеш на командата aticonfig, че да получиш желания резултат. Няколко пъти сме писали как се прави потърси в форума и ще намериш инфо. Мойта карта е radeon 9550. Успех!
Контакти:  liubeto

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Декември 30 2007, 18:36 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Въпрос за видео драйверите

© 2014 Linux Index Project