Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Проблем с видео картата и wifi картата
Тема: Проблем с видео картата и wifi картата, След рестарт
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 07 2008, 13:44

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2006

Оценка: няма

Здравейте, аз пак имам проблем.
След рестарт днес се оказва, че едва ли не нямам тези две карти.
Всичко, което отварям ми сече, така както Уиндоус сече след свежа инсталация преди драйвери.
ifconfig не ми показва изобщо безжичната карта.
Какво да правя?  :14;
Контакти:  dirdri
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 07 2008, 21:18

Регистриран: Ноември 2007

Пиши lsmod в конзолата и виж дали модулите са заредени. За видеото прегледай /var/log/Xorg.0.log за грешки.
Контакти:  todir
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 08 2008, 11:14

No avatar chosen

Сега ще се опитам да обясня каква я свърших и какво доведе до тези проблеми.
Бях пуснал тема за безжична мрежа между Линукс и Уиндоус-машини. Там всичко беше ок, но така и не направих скрипт, от който настройките да се зареждат след рестарт. Та обнових си езиковия пакет и рестартирах. След което тръгнах пак да правя настройките. Но, смених местата на modprobe -r ath_pci и modprobe ath_pci autocreate=none. След като се усетих, реших да почна наново. И до там. ifconfig не ми показваше wlan, нямало модул ath0, ath1, в network manager нямаше wireless. Това за безжичната. С видео картата какво стана, така и не разбрах. Поиска ми по едно време за всички юзъри log off и след това нямаше графична среда. startx, но ми излизаше грешка и толкова. Каква беше грешката не мога да кажа вече. И постар обичай, всичко наново. (Опитах и с лайв сиди, но там пък не ми приемаше командата ifconfig или iwconfig).
След новата инсталация, проблем с видео картата нямам. Всичко си беше ок и с безжичната. Тръгнах пак да правя настройките и тогава разбрах, че modprobe е бил причината за всичко. И по-точно командата modprobe -r ath_pci. За в бъдеще ще знам, че дори и в такива случаи, най-добре е да прочета за какво е тази команда, преди да я ползвам, че да объркам нещо.  :6;
Почнах да си ъпдейтвам всичко, защото се налага :) wlandev излезе като непозната команда, поразрвоих се, искало madwifi. Сега го слагам него. След рестарт ath0 си е пак тук :) Сега ме чакат още неща за инсталиране. Вече ще внимавам много какво правя. От една статия си бях направила лист на всички инсталирани пакети, но...файлът беше в home, така че няма да ми помогне.
Както и да е, донякъде си изясних какво се получи, но не ми стана ясно защо и как се прецака модулът за видео картата и какво се случи с хикса.  :14;
П.П И пак трябваше да слушам, Абе, защо не си вържеш гащите и не си сложиш Уиндоус, зарежи го този Линукс, колкото време го ползваш, толкова време го поправяш... :22;
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 08 2008, 11:59

Регистриран: Ноември 2007

Язък че си преинсталирала :) По това което казваш не си направила кой знае каква грешка. Може би си обновила и ядрото, след което компилираните за старото ядро драйвери(в твоя случай madwifi) не работят и трябва да се прекомпилират ;) Ако е така е трябвало от груб да стартираш старото ядро или да прекомпилираш madwifi и всичко щеше да е 6. От просотата размяна на местата на командите няма нищо страшно. modprobe -r <некъв_модул> просто спира даден модул(драйвер) а modprobe <некъв_модул> го пуска за да не се налага рестарт като при Win. За видеото незнам, но обикновенно в /var/log/Xorg.0.log си казва какво я мъчи гадинката :) За ралика от Win при Линкукс почти винаги можеш да си оправиш системата без преинсталация, но все пак трябват знания. Учи и след време ти ще им се смееш на другите  :43;
Контакти:  todir
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 08 2008, 12:07

No avatar chosen

Пф, за това пък изобщо не се бях сетила...
Но Груб го използвах за да вляза в рекавъри (дано не греша), но не мога на 100% да се оправям без хикса и като така, замина. Нищо :)
Проблемът сега е, че много неща трябва да се дооправят.
Човек се учи докато е жив ;)
WEB  
Мнение #6
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 08 2008, 13:07

Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Цитат: (dirdri @ Март 08 2008, 11:14)

Абе, защо не си вържеш гащите и не си сложиш Уиндоус, зарежи го този Линукс, колкото време го ползваш, толкова време го поправяш... :22;

Не си го и помисляй!!Не знам с каква дистрибуция си ,но каквато и да е тя е 10х по-стабилна от която и да е боза.За 3г 6 работни машини /сървъри и рутери/ не са мръднали.Според мен ще изгубиш малко време за настройването на линукса но ще спестиш камара време за разправии с вируси бъгове и преинсталации на  гадната боза,която пак ще прави каквото си иска :43;
Контакти:  devik
WEB  
Общо 5 отговор(а) от Март 07 2008, 13:44 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Проблем с видео картата и wifi картата

© 2014 Linux Index Project