Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Поддръжка на модул
Тема: Поддръжка на модул, Убунту 7.04
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 13 2008, 07:04

Група: Li fans
Регистриран: Март 2007

Оценка: няма

Наскоро ми се наложи да си прекомпилирам ядрото и сега съм с 2.6.24.3. Проблемът е следният: Трябва ми модул ip_set за един шейпър но след като компилирах новоно ядро установих, че този модул го няма. Сега има ли начин да видя дали съм го включил като поддръжка (в коя секция се намира) и как може да се инсталира без да се прекомпилира цялото адро? Прочетох инструкциите в този сайт - http://myfreesoft.net/phpBB2/viewtopic.php?t=601 като се опитах само да инсталирам пакето ипсет. При make install ми даде страшно много грешки. Какво може да се направи за да се реши проблема?
Контакти:  bashi
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 13 2008, 10:17

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

Код: 
Depends on: NET && INET && NETFILTER && IP_NF_SET                                                                                                  
  Location:                                                                                                                                          
    -> Networking                                                                                                                                    
      -> Networking support (NET [=y])                                                                                                                
        -> Networking options                                                                                                                        
          -> Network packet filtering framework (Netfilter) (NETFILTER [=y])                                                                          
            -> IP: Netfilter Configuration                                                                                                            
              -> IP set support (IP_NF_SET [=m])
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Март 13 2008, 07:04 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Поддръжка на модул

© 2014 Linux Index Project