Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Проблем с видео под Слакуер
Тема: Проблем с видео под Слакуер
Мнение #1
Написано на: Април 30 2008, 19:07

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2006

Оценка: няма

Мтака...пак съм аз, ставам досадна, знам...
:20;

Проблемът е следният: xgine дава разни цветни летни при каквито и да е настройки, xine товари толкова, че едва се мести мишката, всичко сече, картината е някак негативна и често след затварянето се рестартира хикса. Сложих kaffeine. Той не ми забавя машинката толкова, но и той мнооооого сече и самата картина е някакси на квадратчета. И като цялото забелзязах, че малко по-тромаво като че ли ми работи компютърът.

Някакви идеи какво се случва и как да оправя видео проблема? Ще съм много благодарна...за пореден път!

Код: 
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 915GM/GMS/910GML Express Graphics Controller (rev 03)

P.S.
Намерих това по темата. Но ми се струва много сложно...има ли начин да се размина без прекомпилиране на ядрото?  :60; Оф, дано да има...

P.S.
Всичко е ок вече! След доста ровицане и промени в xorg.conf, след няколко неуспешни опита даже да си пусна хикса след това  :22;  най-после успях. Стартирах xorgsetup и то си направи всичко. Не ме пита за видеото нищо, само си го направи, което ме изненада, защото предположих, че същата работа е свършена по време на инсталацията на Слака... :14; Сега xorg.conf изглежда по-друго, драйверът си е ОК и видеото върви нормално!  :33;  :24; Чувствам се като малко дете в сладкарница...

Редактирано от dirdri на Май 01 2008, 00:23
Контакти:  dirdri
WEB  
Общо 0 отговор(а) от Април 30 2008, 19:07 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Проблем с видео под Слакуер

© 2014 Linux Index Project