Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Nvidia Geforce fx5200 driver на Edubunto
Тема: Nvidia Geforce fx5200 driver на Edubunto
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 12 2008, 00:13

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2008

Оценка: няма

molq helpp... neznam ve4e kolko vreme se ma4a da potkaram Nvidiata na edubuntut... i nestava i nestava nemoga da go napravq na 85 herca i napravo mi padat o4ite..... u6 se instalira ne6to i pak nqma opciq 85Hz  sega sam na rezuluciq 1028 na 768  s 50hz pak trqbva da mi e na 85...

theodor@theodor-desktop:~$ glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce FX 5200/AGP/SSE/3DNOW!

nqkoi moje li ( za poreden pat) da mi pomogne
Контакти:  mistercrazy

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: skyp:Resident_evil_2
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 12 2008, 07:39

No avatar chosen

Регистриран: Ноември 2007

Моля те пиши на кирилица, че така на мене ми изтекоха очите!

На въпроса - честотата зависи от монитора, а не от картата. При положение, че монитора ти не поддържа искана честота при дадена резолюция, няма начин да накараш картата да работи на по-висока - просто не зависи от нея. Така че си провери монитора и неговите характеристики, дали правилно е разпознат модела като хардуер от операционната система. Ако е разпознат коректно е въпрос вече на финансови средства т.е. трябва ти нов по-качествен.
Успех!
Контакти:  GeOrg
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 12 2008, 15:58

Колега парво се извинявам за латиницата по-горе.Така колега слака си ми работи на 85Hz + това Бозиндоса ми работеше също на 85Hz.Монитора ми е Dell(някаква кошница, но подържа 85Hz).Просто в Ubuntu-то го нямам като опция, ако знаеш от каде може да се направи това 4удо.

• AOL  AOL:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 13 2008, 08:28

No avatar chosen

Регистриран: Ноември 2007

Извинявам се, че толкова късно отговарям, но вчера бях доста зает.
В случая най-вероятно е от драйвера който си заредил за видеокартата при положение, че става въпрос за едни и същи резолюции на екрана ползвани при различните ОС. Навярно не се включва графичния ускорител т.к не е инсталиран точния драйвер. За съжаление аз работя с Mandriva Sring 2008.1 и няма да съм ти полезен т.к. инсталационните пакети при нас са RPM. Надявам се човек ползващ и познаващ по-добре от мене Ubuntu, да те насочи какво да направиш.
Успех!

Редактирано от GeOrg на Август 13 2008, 08:44
Контакти:  GeOrg
WEB  
Мнение #5 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 13 2008, 13:07

хм мачих по незнам си колко различни начини да си инстална Nvidia Fx 5200  драивера и сега като ми се зарежда операционата система ми се показжа логото на Nvidia  НО! логото е моого голямо всеедно ми го показжа на няква малка резулуция... и сега като ми е на 50 Hz i всичко е ОГРОМНО пак уш е на 1024x768... трябжа да го напражя на 51Hz  си е на 1024 и още нямам опция 85 само 50 51 52 53 54 55 и 56 Hz...  : ( :14;

• AOL  AOL:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #6 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 13 2008, 21:45

Регистриран: Август 2005

Прочети за параметъра VertRefresh на xorg.conf (man xorg.conf). Той описва диапазон на стойности на честоти на вертикално опресняване, които са характерни за даден монитор. Конректните числа обикновено ги дава производителя на монитора.
Контакти:  Drakula
WEB  
Мнение #7 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 14 2008, 13:13

Регистриран: Октомври 2007

Значи ако правилно те разбирам ти щом имаш edubuntu би трябвало да имаш и ubuntu.
Та виж в Система->Контролен Център->Разделителна способност или Hardware Drivers.
Или пък може да си редактираш xorg.conf.
Можеш ръчно или с команда в конзолата,която мисла че се пускаше като рут.
Тя е dpkg-reconfigure xserver-xorg.
Или го кофигурирай ручно като го отвориш като рут.
Отвори текстовият фаел в директория /etc/X11/xorg.conf.
Виж там Section Monitor.
Това е.
И аз инах същият проблем с един монитор IBM и го мъчих така докато долу горе не получих що годе добра резолюция и честота на опресняване.
Получи се но не най-доброто.
След като си купих нов монитор Убинтуту само си го разпозна и само му зададе оптималните параметри.
Така че най вероятно ти е от монитора особенно пък при най-новите дистра на Линукс.
А да не си пипал някакви копчета по монитора.
Успех.

Всеки,който се нуждае от помощ за да дава пълна информация за проблема(дистро,модел на хардуера(хардуерен проблем),а ако е софтуерен-грешка при компилация или хранилища или програми или там квото и да е).
Контакти:  me4oslav

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ: 305004492
  • MSN  MSN: kozamadjanam@hotmail.com
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #8 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 17 2008, 15:15

Аз имах същия проблем, но от Add/Remove Programs... видях пакет който помогна

Код: 

NVIDIA X Server Settings
Tool of configuring the NVIDIA graphics driver  
The nvidia-settings utility is a tool for configuring the NVIDIA Linux graphics driver. It operates by communicating with the NVIDIA X driver, querying and updating state as appropriate. This communication is done with the NV-CONTROL X extension.
Values such as brightness and gamma, XVideo attributes, temperature, and OpenGL settings can be queried and configured via nvidia-settings.

This application is provided by the Ubuntu community.

иконката на това нещо след инсталация се слага в System->Control Center (ако не си си извел иконка на Control Center, точно там си го стартирай от където можеш).
През този панел на nVidia се правят всички настройки по видеокартата. Само където след рестарт нещо не ми помни резолюцията (върпеки че е настроено във xorg.conf)

до тук всичко е ок, но от както съм пуснал ефектите на десктопа от време на време ми трепери екрана, а на някой от ефектите дори линукса забива (трябва да ресна компа), ама мисля че това е от дефект на видеокартата а не на драйверите. като си ги сложиш по-нататък може да пишеш как ти се държи машината.

EDIT: след смяна на видеокартата с FX5600XT проблемите с треперенето и забиването ми се оправиха  :24; . И малко си едитнах xorg.conf и вече ми помни настрйките

Редактирано от doommaster на Август 24 2008, 17:11

Контакти:  doommaster

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #9 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Ноември 30 2008, 13:49

Регистриран: Ноември 2008

Цитат: (doommaster @ Август 17 2008, 15:15)

Аз имах същия проблем, но от Add/Remove Programs... видях пакет който помогна

Код: 

NVIDIA X Server Settings
Tool of configuring the NVIDIA graphics driver  
The nvidia-settings utility is a tool for configuring the NVIDIA Linux graphics driver. It operates by communicating with the NVIDIA X driver, querying and updating state as appropriate. This communication is done with the NV-CONTROL X extension.
Values such as brightness and gamma, XVideo attributes, temperature, and OpenGL settings can be queried and configured via nvidia-settings.

This application is provided by the Ubuntu community.

иконката на това нещо след инсталация се слага в System->Control Center (ако не си си извел иконка на Control Center, точно там си го стартирай от където можеш).
През този панел на nVidia се правят всички настройки по видеокартата. Само където след рестарт нещо не ми помни резолюцията (върпеки че е настроено във xorg.conf)

до тук всичко е ок, но от както съм пуснал ефектите на десктопа от време на време ми трепери екрана, а на някой от ефектите дори линукса забива (трябва да ресна компа), ама мисля че това е от дефект на видеокартата а не на драйверите. като си ги сложиш по-нататък може да пишеш как ти се държи машината.

EDIT: след смяна на видеокартата с FX5600XT проблемите с треперенето и забиването ми се оправиха  :24; . И малко си едитнах xorg.conf и вече ми помни настрйките

здр, имам същи проблем с графичните драйвери на ati/nvidia. как го реши ?
Контакти:  juveman

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #10
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 01 2008, 12:22

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Ако си с nvidia
Код: 
sudo nvidia-settings

Общо 9 отговор(а) от Август 12 2008, 00:13 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Nvidia Geforce fx5200 driver на Edubunto

© 2014 Linux Index Project