Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Как да си сложа няколко виртуални линукс сървъри?
Тема: Как да си сложа няколко виртуални линукс сървъри?
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Декември 12 2008, 22:44

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Юли 2006

Оценка: няма

Значи купих си преди няколко дена сървър. Искам да направя няколко сайта на него. Проблема е че има доста голям ресурс който поне за сега няма да се използва и мисля че ще е добре да се направят няколко виртуални линукса да могат да се използват допълнително за тестове и хостинг ако евентуално..
Не съм се занимавал до сега с виртуализация и други подобни за това искам първо тука да се консултирам за съвет :)

http://wiki.centos.org/HowTos/KVM
http://www.linuxtopia.org/online_....ex.html
Намерих и още клипчета обаче останаха няколко неща които не мога да разбера. Примерно като се направят тея домеини в груб и после какво се прави как се инсталират вътре самите операционни системи? Ако може да дадете още линкове и обяснения...
Контакти:  bostko
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 13 2008, 02:12

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

centos не е най - добрата платформа за виртуализация.. освен ако не искаш да работиш само със centos виртуални машини.. така и не намерих статия/форум където да обясняват как да направя Ubuntu DoomU,
добре си се спрял на KVM.. ако имаш повече излишни пари, можеш да прегледаш и vmWare ESX, а специално за KVM има доста предимства спрямо XEN,Vmware и VirtualBOx, най - вече по - малко натовареност на машината при работа с "дъщерите",  но е още доста в доработка и има недостатъци и липси..

ако не държиш на линукс, FreeBSD имат т.н. jails система, където заключват процеси, все едно са друга ОС, и е доста сигурна.. работи бързо, тъйкато не стартира втора ОС, а работи директно с ядрото на 1вата, но ти трябват доста IP-та.. ако все пак ти харесва XEN и искаш да ти е доста лесно, Cytrix предлагат безплатен, но със затворен код, продукт, който наподобява vmWare ESX, но за 0лв.. разгледай им сайта..
http://www.howtoforge.com/virtual.....0.0-p4

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 13 2008, 03:13

No avatar chosen

Регистриран: Юли 2006

Оценка: няма

След доста размисли и страсти реших че е по-добре да заеба тея истории с виртуалния хостинг и да си го направя ако ще ползвам аз някакви измислени виртуални машини нищо няма да се получи..
Като забогатея ще си купя готов сусе или редхат с xen :P
Ще си лепна един убунту сървър и това е :D

atloas мерси че винаги ми отговаряш на глупавите въпроси :)
Ако искаш като пусна сървъра мога да ти дам място.
Контакти:  bostko
WEB  
Мнение #4
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Декември 13 2008, 18:01

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

мерси за офертата, но си имам 15-тина сървърчета, а иначе виртуализацията не е лошо нещо.. аз на твое място бих опитал..едно убунту с KVM

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 3 отговор(а) от Декември 12 2008, 22:44 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Как да си сложа няколко виртуални линукс сървъри?

© 2014 Linux Index Project