Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » fglrx драйвер и по-ново ядро - Ubuntu
Тема: fglrx драйвер и по-ново ядро - Ubuntu
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Март 07 2009, 09:36

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Здравейте,

Имам едно въпросче. Инсталирано Убунту 8.10 - 2.6.27-11-generic е ядрото. Инсталирах драйвера от сайта на ati като го направих на дебчета
Код: 
sh ati-driver-installer-9.2-x86.x86_64.run.run --buildpkg Ubuntu/intrepid
Инсталирах всички .deb-чета които се получиха без -dev пакета.

Въпроса ми е - Какво ще стане когато дойде ново ядро в Убунту, примерно 2.6.27-13? Ще си има ли и модул за него, дори и да е друга версия от репото на убунту или ще се пробва да запали със свободния (че варианта със свободния драйвер не е опция - много е зле поддръжката за тази карта)?

Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 07 2009, 12:29

Група: Li fans
Регистриран: Ноември 2005

Оценка: няма

Нов карнел, нов модул fglrx. За Ubuntu не знам, но пакет-менажера би трябвало да те предупреди за конфликта на пакети и да ти предложи деинсталация на fglrx модула и трябва да върнеш стария xorg.conf c отворения драйвер radron или radeonhd преди да стартираш с новото ядро.
Контакти:  tseso-st
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 07 2009, 14:10

Регистриран: Февруари 2008

абсолютни глупости.
с ново ядро трябва да се прекомпилира само FOSS часта, която е в пакет fglrx-source, тъйкато от 8.10 нататък се използва DKMS, системата автоматично ще го прави и не трябва да се преинсталира/компилира нищо на ръка!!!!

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 07 2009, 14:27

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Стандартната ситуация е ясна, само, че машинката е на приятел, че негов познат та трети познат и не мисля, че ще ходя да се занимавам повече. По-принцип при убунту си има модул за всяко следващо ядро което идва с ъпдейт-а, само, че ако ползваш тези от хранилището. Обаче аз инсталирах по-нов, едното дебче беше нещо с modalias в името, та имам надежда, че може и при ъпдейт на ядрото да запали пак модула. А е мъка на тая карта, като има инсталиран fglrx каквото и да напишеш за драйвер в xorg.conf различно от fglrx се преебава яко, размазва още преди да зареди gdm и ... дори виртуалните конзоли не стават за работа, като се включват просто се размества размазаното вместо да грейне конзолата, само през серевизният режим и от там root шела може да се пипне (или се маха fglrx или се прави да се ползва точно той) е предполагам, че и през ssh ще успея да вляза, но не съм опитвал. Картата беше някакво HD, май HD 4350 (побеляха ми косите с това ати, не може да се гледат филми с XV, просто е много зле, добре че с единият opengl май yuv грейна, ама на 1080p не знам какво ще стане  :D ).

Компилирах го при мен да видя какви точно пакети прави
Код: 
tolostoi@buntu:~/Плот/ati-driver-9.2-x86$ ls
ati-driver-installer-9.2-x86.x86_64.run  fglrx-installer_8.582-0ubuntu1_i386.changes  fglrx-modaliases_8.582-0ubuntu1_i386.deb
fglrx-amdcccle_8.582-0ubuntu1_i386.deb   fglrx-kernel-source_8.582-0ubuntu1_i386.deb  libamdxvba1_8.582-0ubuntu1_i386.deb
Ето ги тук http://stardust.linuxolution.org/~tolostoi/TEMP/ati-driver-9.2-x86/

P. S. altoas това исках да чуя  :43;

Редактирано от tolostoi на Март 07 2009, 14:29

Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 08 2009, 16:54

Регистриран: Февруари 2008

споко, от 8.10 нагоре, не ти трябва преинсталиране и ръчна компилация.. системата си прави всичко сама.

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Общо 4 отговор(а) от Март 07 2009, 09:36 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » fglrx драйвер и по-ново ядро - Ubuntu

© 2014 Linux Index Project