Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Април 01 2009, 20:23

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2006

Оценка: няма

Знам, че тази тема е разисквана хиляди пъти, но пробвах сума ти конфигурации и нищо, което напълно да решава проблемите ми. Използвам ето този .asoundrc файл, и при
Code Sample: 
speaker-test -c 6 -D surround51 -t wav
имам звук от всички колони.

Code Sample: 
pcm.intel8x0 {
   type hw
   card 0
}

ctl.intel8x0 {
   type hw
   card 0
}

pcm.ch51dup {
        slave.pcm surround51
        slave.channels 6
        type route
        ttable.0.0 1
        ttable.1.1 1
        ttable.0.2 1
        ttable.1.3 1
        ttable.0.4 0.5
        ttable.1.4 0.5
        ttable.0.5 0.5
        ttable.1.5 0.5
}

pcm.ch41dup {
        type route
        slave.pcm surround41
        slave.channels 5
        ttable.0.0 1
        ttable.1.1 1
        ttable.0.2 1
        ttable.1.3 1
        ttable.0.4 0.5
        ttable.1.4 0.5
}

Но през amaroK, SMPlayer свирят само предните колони.

Едит: другия проблем е как да миксирам с dmix, така че да могат да 2 програми едновременно да "свирят"?

Редактирано от steliyan на Април 01 2009, 20:45
Контакти:  steliyan
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 03 2009, 13:24

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 5

Има една отметка в миксера да свирят 4-те колони, не я помня как се казва пък и ти си с КДЕ и ще е различно, щом с амарок даваш пример, когато я отметнеш, можеш да слушаш музика от 4-те колони + съб-а.
На smplayer от опциите включи да свири 5.1, ще имаш 5.1 звук, само на филмите които са кодирани така, на стерео филмите, ще се чуват 2-те предни и баса, понякога (зависи от филма, предполагам ако е долби сърраунд) се чуват и задните 2. Центъра работи само на филми които са кодирани по-този начин. Не съм си правил .asoundrc, защото ги подкарах и без него. Препоръчвам ти (щом ползваш алса) на всички програми които ти е възможно, да сложиш отметака за софтуерен контрол на звука, така самият плеър ще си упрвлява нивото на звука, без да ти мести директно в миксера плъзгачите. Аз, да слушам звуци от различни програми ... нямам грижи (Debian 5.0), не винаги де, понякога става така, че трябва да затворя едната за да тръгне звука в друга програма, но това много рядко се получава, май само като пусна филм който е 5.1 пък слушам музика с аудишъс примерно, предполагам става объркване, с онази отметка която ти споменах, че свири стереото на 4 колони (когато слушам музика), но когато смплеъра засече, че звука е 5.1 (пускам филма докато свири музиката), сам спира тази отметка и си включва режима както трябва да бъде за 5.1.
Многоканален звук (за филми), съм вадил на с VLC и дериватите на mplayer, с xine или gstreamer плеър, не можах, за gstreamer-a съм 99% сигурен, че все още не го може, а xine ... не съм се заигравал, не ми е от любимите  :24; То куриоза, беше, че с gmplayer не можах да пусна 6 канален звук, пък с конзолния mplayer успях  :D  ето ми конфига ако трябва на някого.

Код: 
#~/.mplayer/config
# Write your default config options here!
ao=alsa
channels=6
fontconfig = yes
subfont-text-scale = 2.9
subcp = cp1251
subfont-encoding=unicode
#vf=expand=0:-80:0
cache=7000
vf=expand=:::::4/3

Това е моят опит, де и други да споделят. :54;

Мнение #3
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Април 06 2009, 20:51