Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Драйвер за видео карта
Тема: Драйвер за видео карта, ATi Radeon HD3650 AGP 512 MB DDR2
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Август 28 2010, 20:44

No avatar chosen

Група: Awaiting Authorisation
Регистриран: Декември 2009

Оценка: няма

Добър вечер на всички.Решил съм да сложа на моята десктоп машина Линукс Убунту 10.04 и търся драйвер за моята графична карта ATi Radeon HD3650 AGP 512 MB DDR2.В интернет намерих много хора ,които ползват тази карта с убунту 10.04 ,но никой не е споделил как я е подкарал.Таа въпросът ми е има ли хора които са с тази видео платка и имат драйвер или знаят алтернативен начин да я подкарам..Много ми харесва операционната система и ще се разочаровам ако няма начин как да подкарам тази платка.Разбрах че има някаква програмка envy и xorg ,ако може да ми кажете как да подкарам картата си с тях ако не намеря драйвер.Благодаря Ви сърдечно на отзовалите се.Лека вечер :)
Контакти:  ivan4404

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 30 2010, 08:31

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2006

Оценка: 5

Драйвър има на сайта на АТИ

Редактирано от devik на Август 30 2010, 08:31
Контакти:  devik
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Август 30 2010, 13:20

Регистриран: Февруари 2008

Оценка: 5

Quote: (ivan4404 @ Aug. 28 2010, 20:44)

Добър вечер на всички.Решил съм да сложа на моята десктоп машина Линукс Убунту 10.04 и търся драйвер за моята графична карта ATi Radeon HD3650 AGP 512 MB DDR2.В интернет намерих много хора ,които ползват тази карта с убунту 10.04 ,но никой не е споделил как я е подкарал.Таа въпросът ми е има ли хора които са с тази видео платка и имат драйвер или знаят алтернативен начин да я подкарам..Много ми харесва операционната система и ще се разочаровам ако няма начин как да подкарам тази платка.Разбрах че има някаква програмка envy и xorg ,ако може да ми кажете как да подкарам картата си с тях ако не намеря драйвер.Благодаря Ви сърдечно на отзовалите се.Лека вечер :)

не ти трябва драйвер, ядрото поддържа картата.
пусни си диска и инсталирай Убунту

Контакти:  altoas

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Септември 01 2010, 17:15

Регистриран: Юли 2008

Както каза Altoas към убунтуто върви opensource драйвер с който дори ще имаш и 3D както и ефекти на compiz. След ъпдейт на убунтуто може да ти изкочи едно прозорче в което да ти каже че е намерило драйвери. Това са затворените драйвери от ати които са направени на пакет за инсталиране. Ако им дадеш enable те ще изтеглят и инсталират сами. Така ще имаш по-висок fps когато играеш игри.
А както каза devik може да си сложиш и последните драйвери от сайта на ATI, тъй като тези които ти предлага убунтуто са малко по-стари.

Контакти:  doommaster

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Октомври 12 2011, 16:53

No avatar chosen

Регистриран: Октомври 2011

Излезе проблем с инсталацията на драйвер свален от сайта на ATI.
Стигнах до тук и не знам какво да правя, тъй като съм новобранец, а по форумите в нета не всичко е обяснено стъпка по стъпка.
Прилагам картинка
Контакти:  oneman

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Август 28 2010, 20:44 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Kernels & Drivers » Драйвер за видео карта

© 2014 Linux Index Project