Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Servers & Services » Apache проблем!!!
Тема: Apache проблем!!!
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Февруари 28 2007, 23:29
emagi

Warn 2

Група: Li fans
Регистриран: Декември 2006

Оценка: няма

Не е кой знае каква болака за умиране,но си направих един index.html файл!Много интересно,когато махна всички други файлове и папки от директорията /var/www/htdocs и сложа само този index.html файл,то при опит в броузъра на адрес IP-то на машината става!Обаче поставя ли файла в папка примерно /var/www/htdocs/1,то вече ми изписва в броузъра FORBIDDEN-You don't have permission to access this server!

P.S Да не забравя да кажа,че в директория /etc/apache/httpd.conf указвам пътя на файла index.html

Като създам директория,какви особености трябва да има тя!Смисъл-политики,на кого трябва да принадлежи!??
Контакти:  emagi
WEB  
Мнение #2
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Март 01 2007, 21:43
nikolavp

Група: Li maniacs
Регистриран: Юли 2006

Оценка: 4

Цитат:  (emagi @ Февруари 28 2007,23:29)

Не е кой знае каква болака за умиране,но си направих един index.html файл!Много интересно,когато махна всички други файлове и папки от директорията /var/www/htdocs и сложа само този index.html файл,то при опит в броузъра на адрес IP-то на машината става!Обаче поставя ли файла в папка примерно /var/www/htdocs/1,то вече ми изписва в броузъра FORBIDDEN-You don't have permission to access this server!

P.S Да не забравя да кажа,че в директория /etc/apache/httpd.conf указвам пътя на файла index.html

Като създам директория,какви особености трябва да има тя!Смисъл-политики,на кого трябва да принадлежи!??

Къде оказваш пътя до */index.html, защо изобщо трябва да правиш това. Прочете ли поне малко за синтаксиса  :33; .Ако използваш сървъра само за една страница(демек нямаш виртуални такива) окажи директивата
Код: 
DocumentRoot "пътя до директорията с index.html"
после виж дали имаш директивата
Код: 
DirectoryIndex index.html
тук можеш да сложиш какъвто и да е формат (*.php *.perl etc.). Така бачка при мен ако някой има възражения да се обажда  :8; , защото аз имам 2 виртуални хостчета и може да бъркам някъде. По въпроса за правата определено трябва да се консултираш с Manuals, guides, howtos, защото едва ли може да се кажат всички опции в една статия или тя ще бъде огромна :)

Редактирано от nikolavp на Март 01 2007, 21:45

Контакти:  nikolavp

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Общо 1 отговор(а) от Февруари 28 2007, 23:29 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Servers & Services » Apache проблем!!!

© 2014 Linux Index Project