Запомняне

» Здравейте
[ Вход :: Регистриране ]
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Servers & Services » dial up през мобилен телефон
Тема: dial up през мобилен телефон
Мнение #1 Skip to the next post in this topic.
Написано на: Юни 20 2010, 15:31

No avatar chosen

Група: Li fans
Регистриран: Януари 2008

Оценка: няма

Здравейте.Като един средно статистически българин и потребител на Убунту обичам безблатните неща.Реших да се върна малко назад в миналото и да поразуча как се е осъществявала интернет връзка през домашен телефон,та се чудя как може тази технология да се използва,но през мобилен телефон.Какво имам в предвид?
На практика мобилните разговори са вече почти безплатни.Абонат съм на GLOBUL и имам неограничен брой безплатни минути към друг номер,както и статичен компютър с интернет.
На другият край(да речем в някое диво село където няма интернет доставчици,но пък ГЛОБУЛ имат обхват),моят човек е с лаптоп и мобилен телефон към който имам безплатни минути.
Как мога да пусна интернет на моят приятел като използвам ppp връзка посредством dial up технологията?
Контакти:  AZ ZERGA
WEB  
Мнение #2 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 21 2010, 08:51

No avatar chosen

Група: Li gurus
Регистриран: Април 2005

Оценка: 5

то си зависи от телефонът - общо взето като с обикновен телефон само дето не се налага да ползваш модем (той си е в телефонът)

http://dsnet.tu-plovdiv.bg/wiki....20HOWTO това е набързо изкопано от google не знам до колко е актуално
Контакти:  mcwolf

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
WEB  
Мнение #3 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 21 2010, 09:34

No avatar chosen

Благодаря за информацията  :60;
WEB  
Мнение #4 Skip to the next post in this topic.
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 21 2010, 12:00

Регистриран: Юли 2008

Кажи дали е станало и ако работи каква сметка ти е дошла от Глобул, понеже един френд на работа са правили подобна схема да пращат данни не през GPRS ами чрез звънене на друг номер, обаче в мобилният оператор ги таксували пак за данни. Не знам кой точно беше, май Mtel, ама можо подобно да е и за Globul. Когато се използва линията за разговор се разбира дали са данни или глас.

Контакти:  doommaster

• AOL  AOL:
  • ICQ  ICQ:
  • MSN  MSN:
  • YIM  Yahoo IM:
Мнение #5
Skip to the previous post in this topic. Написано на: Юни 21 2010, 12:43

No avatar chosen

Един приятел преди малко ме светна че става точно както ти казваш,но без да те таксуват,само че трябва да използваш dial up модем.Нямало как да разберат от мобилният оператор че са данни,а те таксуват като обикновен разговор т.е. без пари.От двата края трябва да имаш модем и се чувало само някакво бъжикане след установяване на връзка.
WEB  
Общо 4 отговор(а) от Юни 20 2010, 15:31 до сега
 » Начало » Li Форуми » Help & Support » Servers & Services » dial up през мобилен телефон

© 2014 Linux Index Project